Novak Đoković, Foto: EPA/Christophe Petit Tesson

rolan garos, 2. kolo

Tekstualni prenos meča možete pratiti na blogu Espresa

Objavljeno: 19:10h

Najbolji teniser sveta Novak Đoković plasirao se u treće kolo Rolan Garosa pobedom nad Aleksom Molčanom iz Slovačke rezultatom 3:0 po setovima je bilo 6:2, 6:3, 7:6.

Đoković je u prvom setu dva puta oduzeo servis rivalu, dok je u drugom setu bio dovoljan jedan brejk za ogromnu prednost u setovima od 2:0.

Iako je prvi do brejka u trećem setu došao Novak Đoković, Molčan je brzo uzvratio. Teniseri su potom čuvali servise sve do taj-brejka, koji je pripao Đokoviću rezultatom 7:4.

1 / 3 Foto: EPA/Christophe Petit Tesson

Aktuelni šampion Rolan Garosa će u trećoj rundi igrati protiv Slovenca Aljaža Bedenea.

TREĆI SET:

TAJ-BREJK - 7:6 - KRAJ MEČA!!!! Atraktivan poen na startu taj-brejka pripada Molčanu 0:1. As udarcem uzvraća Đoković 1:1. Mini brejk pravi Novak 3:2. Osvaja Đoković i naredni poen 4:2. Tri meč lopte ima Đoković. Novak Đoković iskoristio je drugu meč loptu i plasirao se u treće kolo Rolan Garosa.

6:6 - Stiže Đoković do gema, pobednika trećeg seta odlučiće taj-brejk.

5:6 - Molčan je uspeo da izbori makar igranje taj-brejka u trećem setu.

5:5 - Molčan je na dva poena od osvajanja seta 15:30. Bio je na lopti, ali nije uspeo da osvojio poen Molčan 30:30. Osvojio je Đoković naredna dva i stigao do gema.

Novak Đoković

4:5 - Pitiska Novak i dolazi do brejk šanse 30:40. Odličnim servisom u telo, Molčan je uspeo da stigne do izjednačenja. As udarcem Molčan osvaja gem, Đoković u narednom mora da servira kako bi ostao u trećem setu.

4:4 - Kao iz topa raspalio je Molčan i osvojio poen za 40:15, ali je ro bilo sve od slovačkog tenisera u ovom gemu, Đoković ponovo izjednačuje.

3:4 - Molčan i dalje prebacuje pritisak na Đokovićevu stranu.

3:3 - Sa nulom Novak dolazi do svog novog gema.

2:3 - Bilo je 30:30 u ovom gemu, ali su naredna dva poena pripala Molčanu koji je tako uspeo da stigne do prednosti u gemovima.

2:2 - BREEEEEEEEEJK!!!!!!! Brejk priliku ima Molčan 30:40. Uspeo je ipak Novak da se izvuče i osvoji naredni poen, gem se igra na razliku. Molčan je uspeo da realizuje priliku i prvi put na meču oduzme servis Đokoviću.

Aleks Molčan

2:1 - BREEEEEEEEEEJK!!!!!!!!! Đoković igra sjajno i oduzima servis Molčanu.

1:1 - Sa dva asa Novak otvara gem i stiže do 30:0. Molčan smanjuje na 30:15, ali je to bilo sve od slovačkog tenisera u ovom gemu, Đoković dolazi do izjednačenja u gemovima.

0:1 - Molčan dobro otvara treći deo igre i dolazi do prednosti.

DRUGI SET:

6:3 - Đoković ima dve set lopte 40:15. Koristi drugu i sada je na set od plasmana u treće kolo Rolan Garosa.

5:3 - Molčan je uspeo da zadrži servis u ovom gemu, tako da Novak u narednom mora da servira za osvajanje seta.

5:2 - Novak je overio prednost brejka i sada je na gem od osvajanja drugog seta.

4:2 - BREEEEEEEEJK!!!!!!!!!! Đoković je iskoristio prvu brejk priliku i oduzeo servis slovačkom teniseru.

3:2 - As udarcem Novak završava gem i još jednom stiže do prednosti u drugom setu.

2:2 - Teškom mukom slovački teniser je zadržao svoj servis.

2:1 - Đoković je još sigurniji, Molčan nije uzeo nijedan poen, ponovo vodi srpski teniser.

1:1 - Siguran servis gem slovačkog tenisera koji lako stiže do izjednačenja.

1:0 - Prvi gem u meču koji se igra na razliku. Novak je na kraju ipak zadržao svoj servis i poveo u gemovima kada je reč o drugom setu.

PRVI SET:

6:2 - BREEEEEEEEEEEJK!!!!!!! Tri brejk i set lopte ima Đoković. Iskoristio je odmah prvu priliku i poveo u setovima.

5:2 - Novak je osvojio gem bez izgubljeog poena i sada je na korak od osvajanja prvog seta.

4:2 - Molčan je osvojio gem i smanjio rezultat u prvom setu.

4:1 - U ovom gemu bilo je 30:30, ali Đoković je osvojio naredna dva poena i overio prednost brejka.

3:1 - BREEEEEEEEEEEEJK!!!!! Đoković stiže do tri brejk prilike. Iskoristio je drugu brejk priliku i prvi na meču oduzeo servis rivalu.

2:1 - Đoković je protivniku prepustio samo jedan poen i sigurno za sada čuva svoj servis.

1:1 - Slovački teniser je takođe osvojio svoj prvi servis gem.

1:0 - Novak je osvojio prvi gem u meču.

Novak Đoković nastavlja svoju odbranu pehara Rolan Garosa mečom 2. kola protiv Slovaka Aleksa Molčana (24).

Ovo je drugi susret Đokovića i Molčana, a prvi se zbio pre skoro pa tačno godinu dana - 24. maja 2021. Nole je slavio 2:0 u finalu Serbia opena što mu je bila odlična priprema upravo pred Frenč open.

Pažnju pre svega privlači činjenica da 38. tenisera sveta od početka meseca trenira Marjan Vajda, stručnjak koji je dugogodišnju izuzetno uspešnu saradnju sa Novakom prekinuo ove godine.

Biće ovo prvi put da će Vajda pratiti Novakov meč iz suprotnog boksa...

Đoković je u 1. kolu sa maksimalnih 3:0 savladao Jpaanca Nišioku dok je Molčan sa 3:1 savladao Federika Koriju.