Filip Krajinović, Foto: EPA/Fabio Frustaci

fantastična pobeda!

Srpski teniser eliminisao je Andreja Rubljova

Objavljeno: 21:21h

Filip Krajinović plasirao se u osminu finala Mastersa u Rimu, pošto je pobedio sedmog igrača sveta Rusa Andreja Rubljova sa 2:0 (6:2, 6:4). Srpski teniser je tri puta oduzeo servis Rubljovu, koji nije napravio nijedan brejk.

Filipov uzlet protiv Rubljova počeo je sa prvim servisom. Somborac je fantastično ušao u meč tako da je rezultat posle dvadesetak minuta bio daleko u korist našeg igrača 4:0. Krajinović je kasnije sa mnogo rutine i sigurnosti priveo prvi set kraju.

Novi brejk usledio je u trećem gemu drugog seta posle koga nije bilo povratka Rubljovu. Krajinović je u desetom gemu odservirao za 6:4 u drugom setu i veliku pobedu.

Srpski teniser će u sredu biti slobodan, jer čeka rasplet u tom delu žreba. Fabio Fonjini u drugom kolu čeka boljeg iz duela prve runde, Pedro Martinez - Janik Siner, a pobednik će na megdan u četvrtak Krajinoviću.