FRANCUZI SRUŠILI ENGLEZE ZA NOVO POLUFINALE SP: Kejn tragičar, Žiru uvećao REKORD
Engleska - Francuska, Foto: EPA-EFE/Tolga Bozoglu

SP KATAR 2022

Sjajan meč iz koga aktuelni svetski šampioni izlaze kao pobednici

Objavljeno: 22:11h

Fudbaleri Francuske su se plasirali u polufinale Svetskog prvenstva u fudbalu, pošto su savladali selekciju Engleske sa 2:1.

Oni će se u borbi za finale sastati sa reprezentacijom Maroka koja je prethodno slavila protiv Portugalaca.

U sjajnom meču punom uzbuđenja videli smo na delu dve fudbalske velesile i lako je meč mogao da ode u drugom pravcu.

Aktuelni svetski prvaci su stigli do ranog vođstva u 17. minutu meča kada je Čuameni bio precizan sa velike udaljenosti, na asistenciju Antoana Grizmana.

Od tog trenutka je usledila ofanziva Engleza, a sporan momenat je viđen u 25. minutu kada je Hari Kejn pao u kaznenom prostoru, ali sudija je odlučio da nema govora o penalu.

Sa prednošću Francuza se otišlo na pauzu, a u nastavku je usledila prava drama. Englezi su bili konkrentniji što im se isplatilo u 52. minutu kada je Hari Kejn poravnao sa penala.

Hari Kejn
Hari Kejnfoto: EPA-EFE/Noushad Thekkayil

Bilo je to potpuno zasluženo izjednačenje, pošto je Loris prethodno nekoliko puta spasio mrežu Francuza.

Nastavio se juriš Engleza, a onda pravo niotkuda gol Francuza i ponovo sjajni Žiru. U 78. minutu meča viđen je majstorski centaršut Grizmana, drugi put večeras, na pravom mestu bio je Žiru, glavom loptu šalje u mrežu Engleske!

Nepuna tri minuta kasnije, novi šok. Teo Ernandes je srušio Maunta, a sudija je posle konsultacije VAR-a dosudio penal.

Kejn je ponovo šutnuo loptu, a onda je promašio čitav gol...

Imali su Englezi do kraja nekoliko polušansi, a u poslednjem minutu nadoknade Rašford je umalo doneo produžetke kada je izveo slobodan udarac. Međutim, lopta je otišla malo preko gola.