HRABRI MAROKO NASTAVLJA KATARSKI SAN: Portugalci u suzama, ne pomaže ni Ronaldo!
Maroko - Portugal, Foto: EPA/Jose Sena Goulao

istorija!

Nova senzacija na Svetskom prvenstvu u Kataru u režiji Maroka

Objavljeno: 18:03h

Fudbaleri Maroka su napravili novu senzaciju i plasirali se u polufinale Svetskog prvenstva u Kataru, pošto su bili bolji od favorizovane selekcije Portugala sa 1:0.

Protivnik u polufinalu će im biti bolji iz duela Francuska - Engleska koji se igra od 20 časova.

Portugalci su demolirali Švajcarce sa 6:1 u prethodnoj rundi takmičenja, ali Maroko je bio daleko veći zalogaj.

Nastavili su fudbaleri Maroka sa katarskim snom i plasirali se u istorijsko polufinale.

Fudbalska reprezentacija Portugalije, Fudbalska reprezentacija Maroka

Portugalci su imali inicijativu tokom prvog poluvremena, ali, često to nije dovoljno na velikim takmičenjima.

Marokanci su prvi šut u okvir gola imali u 35. minutu, da bi već u 42. uspeli da stignu do vođstva od 1:0.

Centaršut sa leve strane je iskoristio Jusef En Nesiri i šokirao još jednog favorita. Napadač Maroka je "nebeskim" skokom stigao do lopte ispred Koste i sproveo loptu u nebranjenu mrežu.

Kristijano Ronaldo je ponovo počeo meč sa klupe, a osim udarca u finišu meča nije uspeo da napravi razliku.

Viđeno je osam minuta nadoknade u kojoj je Čedeira dobio crveni karton, tačnije drugi žuti. Međutim, nije bilo dovoljno vremena da se Portugalci vrate u meč i izbore produžetke.

Imao je Maroko stopostotnu priliku u nadoknadi, ali viđen je nonšalantan potez Abulaha koga je zbunio golman Portugala.

Ono što posebno treba istaći je da je golman Monaka Bono ponovo pravio čuda na golu i uspeo da otkloni sve opasnosti.