"KENGURI" NA KRATKO SKOČILI, ALI ARGENTINA IDE MEĐU OSAM NAJBOLJIH! Mesi i Alvarez srušili Australiju (VIDEO/FOTO)
Lionel Mesi i Hulijan Alvarez, Foto: EPA/ABEDIN TAHERKENAREH

MUNDIJAL U KATARU

"Gaučosi" slavili pogocima kapitena u 35. i Hulijana u 57, dok se predstavnik Azije vratio autogolom Enca Fernadeza u 77. minutu

Lionel Mesi došao je po trofej Svetskog prvenstva u Kataru, a danas je predvodio Argentinu do plasmana u četvrtfinale Mundijala.

"Gaučosi" su pobedili Australiju 2:1 pogocima kapitena Lionela Mesija u 35. i Hulijana Alvareza u 57, i autogolom Fernandeza u 77. minutu.

Detalj sa utakmice Argentine i Australije
Detalj sa utakmice Argentine i Australijefoto: EPA/ABIR SULTAN

Naravno, šampion Južne Amerike krenuo je ofanzivno od prvog minuta, a kruna napada stigla je pogotkom svog najboljeg igrača i "desetke".

Leo se odlično snašao u kaznenom prostoru i u gužvi poslao loptu uz stativu i tako na najbolji način ulepšao veliki jubilej.

Dvadesetak minuta kasnije usledila je greška Metjua Rajana, kapitena "kengura", a Hulijan Alvarez je istu iskoristio i poslao loptu u praznu mrežu.

Slavlje Lionela Mesija i Hulijana Alvareza
Slavlje Lionela Mesija i Hulijana Alvarezafoto: EPA/JOSE SENA GOULAO

Kada se činilo da je sve rešeno, Australija je smanjila prednost u 77. minutu pošto je Gudvin šutirao, a lopta je zakačila Enca Fernadeza i zbunila ukopanog Emilijana Martineza.

Trenutak kada je Australija smanjila na 2:1
Trenutak kada je Australija smanjila na 2:1foto: EPA/Abir Sultan

Lautaro Martinez promašio je dve šanse kao na tacni u nadoknadi vremena, a obe lopte ostavio mu je Lionel Mesi.

Prvi put je loše šutirao, a potom je Metju Rajan odbranio.

Detalj sa utakmice Argentine i Australijefoto: EPA/JOSE SENA GOULAO

Australija je preko Kuola imala šansu za produžetke u poslednjem napadu šutem sa sedam metara iz okreta, ali je Emilijano Martinez izleteo i spasio gol!