DAMFRIS POSLAO AMERIKU KUĆI! Holandija prvi četvrtfinalista Svetskog prvenstva (VIDEO/FOTO)
Radost Denzela Damfrisa, Foto: EPA/RUNGROJ YONGRIT

MUNDIJAL U KATARU

Desni bek "lala" upisao dve asistencije i pogodak u pobedi nad SAD-om od 3:1

Objavljeno: 20:40h

Fudbalska reprezentacija Holandije prvi je četvrtfinalista Svetskog prvenstva u Kataru pošto je pobedila SAD sa 3:1, a sve je rešeno u prvom poluremenu.

Mogli smo možda drugačije da počnemo ovaj tekst da je Kristijan Pulišić iskoristio kiks odbrane "lala", ali je Nopert odbranio u trećem minutu.

Trenutak kada je Nopert odbranio zicer Pulišića
Trenutak kada je Nopert odbranio zicer Pulišićafoto: EPA/ROLEX DELA PENA

Samo sedam minuta kasnije Denzel Damfris šalje pas sa desne strane na ivicu kaznenog prostora gde je neumoljiv udarac u mrežu poslao Memfis Depaj.

Ovim golom fudbaler Barselone postao je drugi strelac u istoriji svog nacionalnog tima sa 43 pogotka, a ispred je samo Robin van Persi sa 50.

Radost Memfisa Depaja
Radost Memfisa Depajafoto: EPA/RUNGROJ YONGRIT

U nadoknadi prvog poluvremena, tačnije prvom minutu ponovo je po Amerikance bio koban Denzel Damfris.

Ofanzivni deni bek poslao je loptu pred gol, a tamo se na pravom mestu u pravo vreme našao Dejli Blind.

Radost Dejlija Blinda
Radost Dejlija Blindafoto: EPA/NOUSHAD THEKKAYIL

U drugom poluvremenu "jenkiji" su krenuli na sve ili ništa, a posle udarca Rima u 49. minutu lopta je izbačena sa gol linije od strane Kodija Gakpoa.

Nisu ni izabranici Luja van Gala gledali protivnika koji se probudio, a najbolju priliku propustili su u 71. minutu i heroj je bio Met Tarner.

Golman Arsenala prvo je odbranio udarac Kopmajnersa, a na odbitak je naleteo Depaj, ali ponovo je bio siguran čuvar mreže "tobdžija".

Nagrada za trud stigla je pet minuta kasnije kada je Rajt prebacio Noperta na bizaran način i poslao loptu u dalji ugao posle asistencije Kristijana Pulišića.

Radost Rajta (levo) i Zimermana
Radost Rajta (levo) i Zimermanafoto: EPA/ROLEX DELA PENA

Ipak, selekcija SAD nije izdržala, a konačan rezultat postavio je heroj ove utakmice Denzel Damfris u 81. minutu.

Sada su zamenili usluge Dejli Blind i on, a fudbaler Ajaksa je centrirao, dok je defanzivac lepo zahvatio loptu i savladao Meta Tarnera.