FUDBALSKA POEZIJA ŠPANACA: Crvena furija istakla kandidaturu za osvajanje SP - Kostarika NASTRADALA
Fudbalska reprezentacija Španije, Foto: EPA-EFE/Noushad Thekkayil

SP KATAR 2022

Najubedljivija pobeda na dosadašnjem šampionatu

Objavljeno: 19:23h

Fudbalska reprezentacija Španije, jedan od favorita na Svetskom prvenstvu u Kataru je savladala selekciju Kostarike rezultatom 7:0.

Crvena furija je tako uspela da postigne najveći broj golova na jednoj utakmici, a ujedno je to i najubedljiviji trijumf od starta Mundijala. Kostarika nije uspela da uputi nijedan šut u okvir gola što dovoljno govori o velikoj razlici među ove dve selekcije.

Jurišali su izabranici Luisa Enrikea od samog starta ka golu protivnika, a kvalitet i inicijativa su se isplatilo već u 11. minutu.

Kanonadu je započeo Dani Olmo koji se iskupio se za veliki promašaj iz petog minuta. Uz mnogo sreće je do njega došla lopta koju je Gavi "špicem" poslao, a posle toga je sve bila stvar hladnokrvne egzekucije nekadašnjeg kreatora igre Dinama iz Zagreba.

Samo deset minuta kasnije, Asensio je povisio na 2:0, da bi do poluvremena pogodio još Tores, i to sa bele tačke.

Gde je stao u prvom poluvremenu, nastavio je u drugom. Feran Tores postiže drugi gol na meču. Olako je igraču Barselone dozvoljeno da stigne do te lopte, bio je leđima okrenut golu, ali ga ni to nije sprečilo da zatrese mrežu.

Pogađali su Gavi i Soler, da bi u nadoknadi koja je trajala neverovatnih osam minuta pogodio i Morata.

Odavno nismo gledali ovako ubedljiv fudbal. Jasnu poruku su Španci poslali svim rivalima!