DATUNAŠVILI PRVAK SVETA: Srpsko rvanje nastavilo je da beleži sjajne rezultate

VELIKI REZULTAT

U finalu je pobedio Kirila Maskeviča iz Belorusije sa 9:1

Objavljeno: 20:25h

Reprezentativac Srbije u rvanju grčko-rimskim stilom Zurabi Datunašvili osvojio je zlatnu medalju na Svetskom prvenstvu u Oslu u kategoriji do 87 kilograma grčko-rimskim stilom, pošto je u finalu pobedio Kirila Maskeviča iz Belorusije sa 9:1.

Maskevič je vodio posle prve runde, ali je Datunašvili posle toga pojačao, preokrenuo rezultat u svoju korist i osvojio titulu svetskog šampiona.

Bronzane medalje u kategoriji do 87 kilograma osvojili su Laša Gobadze iz Gruzije i Poljak Arkadijuš Kulinič.

Zurab Datunašvili

Pre finala Datunašvili je bio bolji od Rusa Alirzaeva 4:3, Gruzijca Gobazea 2:1 i u polufinalu Danca Bisultanova 5:1.

Osvajanjem zlatne medalje Datunašvili je zaokružio fantastičnu takmičarsku sezonu tokom koje je uz svetsku titulu, osvojio i evropsku u Varšavi, kao i bronzanu medalju na Olimpijskim igrama.

Srpsko rvanje nastavilo je da beleži sjajne rezultate i na šestom uzastopnom prvenstvu sveta osvojena je barem jedna medalja. Zlato Datunašvilija je jubilarna 100. medalja srpskih rvača na velikim takmičenjima.