PRVA POBEDA BOTASA OVE SEZONE: Ferstapen završio kao drugi i vratio prednost u generalnom plasmanu, Hamilton ljut!

vn turske

Naredna trka vozi se za Veliku nagradu SAD, 24. oktobra

Vozač Mercedesa Valteri Botas ostvario je danas pobedu na trci za Veliku nagradu Turske, u šampionatu Formule 1, i tako je upisao prvu pobedu u sezoni.

Botas je tokom cele trke, koja je vožena u kišnim uslovima sačuvao prvo mesto, a drugo mesto pripalo je novom vodećem u generalnom plasmanu Maksu Ferstapenu iz Red Bula.

Maks Ferstapen

Treće mesto zauzeo je Verstapenov timski kolega Serhio Peres, četvrti je završio vozač Ferarija Šarl Lekler, a peti je kroz cilj prošao aktuelni svetski šampion i vozač Mercedesa Luis Hamilton, koji je startovao sa 11. mesta zbog zamene motora.

Bodove su osvojili i Pjer Gasli (Alfa Tauri), Lando Noris (Meklaren), Karlos Sainc (Ferari), Lens Strol (Aston Martin) i Esteban Okon (Alpin).

Botas je takodje osvojio i dodatni bod za najbrži krug, a ovo mu je 10. pobeda u karijeri.

U generalnom plasmanu šest trka pre kraja vodi Ferstapen (262,5), dok Hamilton na drugom mestu ima 256,5 bodova.

Naredna trka vozi se za Veliku nagradu SAD, 24. oktobra.