SADA OBE SELEKCIJE IMAJU PO POBEDU I PORAZ: Rukometašice Srbije razočarale navijače

PORAZ OD ISLANDA

Izabranice Uroša Bregara naredni meč igraju kao domaćini u martu protiv Švedske

Objavljeno: 20:32h

Rukometašice Srbije izgubile su od Islanda sa 23:21 (10:8) u drugom kolu kvalifikacija za Evropsko prvenstvo.

Mnogo ovo nisu očekivali, posebno ako se zna da su naše devojke ubedljivo savladale Tursku (37:26). Ipak, ovo je bio totalno drugačiji meč i znatno kvalitetniji rival.

Islanđake su odlično igrale u odbrani, posebno u prvom poluvremenu kada su izabranice Uroša Bregara postigle samo osam golova. Pokušala je Srbija da preokrene u nastavku utakmice, ali do toga nije došlo. Protivnice nisu posustajale i na kraju su izvojevale važnu pobedu.

Nakon prva dva kola, Srbija i Island imaju polovičan učinak u šestoj grupi kvalifikacija za Evropsko prvenstvo. Švedska je jedina selekcija sa maksimalne dve pobede, dok Turska ima dva poraza.

Naše rukometašice naredni meč igraju kao domaćini u martu protiv Švedske.