ZATVORENE OLIMPIJSKE IGRE U TOKIJU: Srbija će zauvek pamtiti rekordan broj osvojenih medalja (FOTO)

Tokio 2020

Pored naših sportista, imaćemo još nekoliko zanimljivih događaja

Objavljeno: 15:51h

Pred nama je poslednji dan na olimpijskim igrama, a na terenu ćemo gledati odbojkašice i vaterpoliste.

Do sada je Srbija osvojila sedam medalja i sa još jednom bi bio izjednačen rekord iz Rija 2016. godine, dok bi sa dve medalje rekord bio i zvanično oboren.

Prve će na teren odbojkašice, koje će od 02:00 igrati protiv Južne Koreje za bronzanu medalju.

Vaterpolisti Srbije boriće se za zlato od 09:30, kada će u finalu igrati protiv Grčke.

Pored naših sportista, imaćemo još nekoliko zanimljivih događaja.

Gledaćemo finale u ženskoj košarci, finale u ženskom rukometu i meč za treće mesto, finale u ritmičkoj gimnastici, biciklizmu, kao i finale maratona za muškarce.

A od 13 časova, na progrsmu je ceremonija zatvaranja Igara.

TOK TAKMIČENJA:

15:35 - HVALA ŠTO STE PRETHODNIH DANA BILI UZ NAŠ PORTAL I PRATILI SVA DEŠAVANJA SA OLIMPIJSKIH IGARA U TOKIJU!!!

15:18 - Olimpijski plamen je ugašen, a novi će biti upaljen za tri godine u Parizu.

15:08 - Tomas Bah svečano zatvorio je Olimpijske igre u Tokiju i pozvao na ponovni susret za tri godine u Parizu.

1 / 5 Foto: Profimedia

14.00 - nakon intoniranja himne Olimpijskih igara sledi dodela medalja najboljim maratoncima, ali i maratonkama - po prvi put u istoriji Igara.

Peres Džepčirčir
Eliud Kipčoge

U čast Peres Džepčirčir, pa onda i Eliuda Kipčogea, dva puta je intonirana himna Kenije.

Ceremonija zatvaranja OI

13.49 - posle spektakularnog paljena olimpijskih krugova, krenuo je ne baš spektakularan nastup domaćeg muzičara saksofoniste i di-džeja Macumota, uz propratni plesni nastup i izvođenje tački...

13.27 - sada uzlaze i svi sportisti, ne striktno po nacijama.

13.17 - formira se krug od zastvaih svih ostalih učesnika.

Zastava Japana, Ceremonija zatvaranja OI

13.05 - počela je ceremonija zatvaranja Olimpijskih igara u Tokiju. Na teren stadiona je uneta zastava domaćina, Japana, uz inoniranje japasnke himne.

Zastavu Srbije nosiće olimpijska šampionka karatistkinja Jovana Preković.

11.54 - rekordan broj medalja osvojila je Srbija i nadmašila ostale zemlje bivše Jugoslavije. SAD su zauzele prvo mesto po broju medalja, sa jednim zlatom više od Kine.

11:25 - Vaterpolistima Srbije uručene su zlatne medalje.

Vaterpolo reprezentacija Srbije

10.36 - Srbija je odbranila zlato iz Rija! Vaterpolisti su sa 13:10 savladali Grčku i doneli treću zlatnu medalju Srbiji u Tokiju!

10.29 - "Delfini" su izgradili novu lepuz prednost - 13:10 - četiri minuta do kraja!

10.20 - Srbija vodi 10:9 na kraju treće deonice. Opet su Grci stigli prednost od dba gola, pa Prlainović vratio jedan u finišu četvrtine.

Vaterpolo reprezentacija Srbije, Nikola Jakšić

10.09 - Rukometašice Francuske osvojile su olimpijsko zlato pobedom nad selekcijom Rusije 30:25 (15:13). Upravo su ih Ruskinje pobedile u finalu u Riju.

Pauleta Fopa, Ženska rukometna reprezentacija Francuske

10.02 - Prlainović je vratio prednost Srbiji četiri sekunde pre poluvremena. Na odmor idemo sa vođstvom 8:7.

Vaterpolo reprezentacija Srbije, Branislav Mitrović

9.56 - Grci su useriji, stigli su do izjednačenja 7:7. Savić je tražio tajm-aut.

9.48 - na kraju prve četvrtine, "delfini" vode 6:3.

Vaterpolo reprezentacija Srbije, Duško Pijetlović

9.41 - Srpski vaterpolisti vode već 5:2 protiv Grčke u borbi za zlato! A opet nam je poništen jedan gol...

08:57 - Uzbekistanski bokser Bahodir Žalolov osvojio je zlatnu medalju u superteškoj kategoriji. On je u finalu pobedio Amerikanca Ričarda Toreza, sudijskom odlukom 5:0.

08:35 - Čekamo početak finala u vaterpolu (09.30), gde ćemo pratiti naše delfine u pohodu na još jedno zlato - IDEMO JAKO!

08:06 - Ženska odbojkaška reprezentacija Sjedinjenih Američkih Država osvojila je zlato pobedom nad Brazilom 3-0 (25:21, 25:20, 25:14).

08:00 - Vaterpolisti Mađarske osvojili su bronzanu medalju pobedom nad Španijom - 9:5.

07:47 - Kanđanka Kelsi Mičel osvojila je danas zlatnu medalju na Olimpijskim igrama u Tokiju, u biciklističkoj sprint trci na pisti. Ona je u finalu pobedila Ukrajinku Olenu Starikovu.

07:18 - Atletičarka Valeri Adams nosiće zastavu Novog Zelanda na današnjoj ceremoniji zatvaranja Olimpijskih igara u Tokiju

07:09 - Organizatori Olimpijskih igara saopštili su da je u subotu utvrđeno još 27 osoba povezanih sa takmičenjima (nije nijedan sportista) koje su pozitivne na korona virus. Od početka OI do današnjeg, poslednjeg dana ukupan broj inficiranih (sportisti, treneri, službenici, volonteri...) je 436

06:44 - Bugarske takmičarke osvojile su zlatnu medalju u ritmičkoj gimnastici.

06:14 - Ženska košarkaška reprezentacija Sjedinjenih Američkih Država osvojila je zlatnu medalju na Olimpijskim igrama u Tokiju.

5:54 - Ženska rukometna reprezentacija Norveške osvojila je bronzanu medalju na Olimpijskim igrama u Tokiju.

05:40 - Vaterpolo reprezentacija Hrvatske završila je Olimpijske igre na petom mestu.

04:22 - Ministar omladine i sporta Vanja Udovičić čestitao je srpskim odbojkašicama osvajanje bronzane medalje na Olimpijskim igrama u Tokiju.

04:01 - Vaterpolo reprezentacija Crne Gore završila je učešće na Olimpijskim igrama u Tokiju na osmom mestu.

03:39 - Srbija je na Olimpijskim igrama u Tokiju osvojila devet medalja i tako oborila rekord sa prošlih Igara u Riju 2016. godine!

03:22 - OSVOJENA JE BRONZA - BRAVO DEVOJKE!

02:55 - Na set smo od bronze - IDEMO!

02:27 - Naše devojke su osvojile prvi set, sve bliže smo bronzi!

02:13 - Kenijski atletičar Eliud Kipčoge osvojio je zlato u maratonu na Olimpijskim igrama u Tokiju.

02:00 - Naše odbojkašice počinju meč za bronzu protiv Južne Koreje.