SVIH 9 REKORDNIH MEDALJA SRBIJE: Nadmašene su i sve zemlje bivše Jugoslavije; SAD ispred Kine!

olimpijske igre

Objavljeno: 11:52h

Olimpijski tim Srbije je na Igrama u Tokiju oborio rekord po broju medalja, osvojivši devet odličja, što je za jednu medalju više nego u Rio de Žaneiru pre pet godina, kada su se zaustavili na osam.

Osmu medalju za Srbiju osvojile su odbojkašice, koje su silovitom igrom deklasirale Južnu Koreju u borbi za bronzu, a poslednju najsnajniju su obezbedili vaterpolisti, koji su već ulaskom u finale sa Grčkom obezbedili medalju.

Ženska odbojkaška reprezentacija Srbije

Zlato su osvojilili "delfini", Milica Mandić u taekvondu i Jovana Preković u karateu, dok je jedino srebro Damir Mikec zaradio u streljaštvu.

Jovana Preković

Odbojkašice su donele peto bronzano odličje, pored basket 3x3 reprezentacije, Tijane Bogdanović (taekvondo), rvača Zuraba Datunašvilija i još jednog strelca Milenka Sebića.

Milica Mandić

Na Igrama u Riju 2016. godine Srbija je završila na 32. poziciji zemalja sa osam medalja – dve zlatne, četiri srebrne i dve bronzane, javlja RTS.

Srbija je ovako postala najuspešnija od država bivše Jugoslavije s obzirom da je poslednjeg dana pretekla Hrvatsku. Komšije su stigle do osam medalja, od čega su tri zlatne.

Slovenci imaju ukupno pet medalja, od čega su čak tri zlatne. Severna Makedonija osvojila je jednu medalju, srebrnu, dok Crna Gora i Bosna i Hercegovina nisu osvojile odličje u Tokiju.

Najbolji plasman na tabeli medalja ostvarili su takmičari iz Sjedinjenih Američkih Država sa 39 zlatnih medalja, odnosno jednom više od Kine (38).