BOKS: Uzbekistanac sudijskom odlukom savladao Amerikanca!

Tokio 2020

U srednjoj kategoriji zlato je osvojila Britanka Lauren Prajs pobedom u finalu nad Kineskinjom Li Canj

Uzbekistanski bokser Bahodir Žalolov osvojio je danas zlatnu medalju na Olimpijskim igrama u Tokiju, u superteškoj kategoriji.On je u finalu pobedio Amerikanca Ričarda Toreza, sudijskom odlukom 5:0.

Bronzane medalje ranije su pripale Britancu Frejzeru Klarku i Kazahstancu Kamšibiku Kunkabaevu.

Kubanac Endi Kruz osvojio je zlato u lakoj kategoriji nakon što je na poene (4:1) pobedio Amerikanca Kejšona Dejvisa, dok su bronzane medalje ranije osvojili jermesnki borac Aganes Bačkov i Australijanac Heri Garsajd.

Zlato u ženskoj lakoj kategoriji pripalo je irskoj takmičarki Keli Herington, koja je u finalu savladala Brazilku Beatris Fereiru na bodove 5:0, a bronze su osvojile Finkinja Mira Potkonen i Tajlandjanka Sudaporn Sisondi.

U srednjoj kategoriji zlato je osvojila Britanka Lauren Prajs pobedom u finalu nad Kineskinjom Li Canj (5:0), dok su do bronzi stigle Holandjanka Nuška Fontejn i Ruskinja Zenfira Magomedalieva.