IVANI JE MALO FALILO DO MEDALJE: Sinančević ušao u finale, kajakši bez borbe za odličja, Datunašvil može do bronze!

oi u tokiju

Sve najzanimljivije momente sa Olimpijskih igara možete pratiti na Espreso.rs

Idemo dalje, srpski navijači i ljubitelji atletike su dočekali - sledi nam finale skoka u dalj u kojem će nastupiti Ivana Španović!

To je svakako najveći događaj večeri, ali nije jedini.

Dan otvara Marija Vučenović, a slede i polufinala u kajaku Milice Novaković i Bojana Zdelara.

olimpijske igre otvaranje, Olimpijske igre, Olimpijske igre 2020

Kasnije ide i Mate Nemeš u rvanju, kao i Zurab Datunašvili. Sve to se očekuje pre 5 časova.

Za kraj programa u 12:15 imamo Armina Sinančevića i sat i po vremena kasnije Asmira Kolašinca.

Sve najzanimljivije momente sa Olimpijskih igara možete pratiti na Espreso.rs!

Završen je i 11. dan na OI u Tokiju.

Nažalost Ivana Španović nije uspela da dođe do medalje u skoku u dalj jer je u finalu bila na četvrtom mestu.

U kajaku se Milica Novaković i Bojan Zdelar nisu uspeli da se plasiraju u finale.

Mate Nemeš je ispao u prvoj rundi, dok će Datunašvili se boriti za bronzu.

Dok se u bacanju kugle bolje snašao Armin Sinančević koji je prošao i finale, a Asmir Kolašinac to nije uspeo.

Šta se sve još dešavalo ovoga dana u Tokiju pročitajte u našem lajv blogu.

Budite i narednih dana sa nama, prijatno!

TOK TAKMIČENJA:

16.06 - Armand Duplantis je osvojio zlatnu medalju u skoku sa motkom i time nastavio dominaciju u ovoj disciplini. Šveđanin je bio najbolji prebacivši visinu od 6, 02 metra, ali se na tome nije zaustavio već je pokušao da obori i svetski rekord od 6,19 metara koji nije uspeo iz tri pokušaja.

15.39 - Atletičarka sa Jamajke Elejn Tompson-Hera odbranila je danas zlatnu medalju u trci na 200 metara.

Tompson-Hera je pobedila rezultatom 21,53 sekunde, što je novi državni rekord Jamajke. Ona je osvojila petu olimpijsku medalju u karijeri, a četvrtu zlatnu. U Tokiju je trijumfovala i u trci na 100 metara.

Elejn Tompson-Hera

Sprinterka iz Namibije Kristin Mboma osvojila je srebrnu medalju rezultatom 21,81 sekundi. Nju inače, mnogi optužuju da ima previsok nivo testosterona pa da ne bi trebalo da se takmiči sa ženama.

14.38 - Armin Sinančević je u finalu! Ukupno 10. rezultatom ušao je među 12 najboljih.

Armin Sinančević

U B grupi kvalifikacija, Asmir Kolašinac je bio pretposlednji, 14. sa hicem pod 19.68 m, a ukupno 29.

Najbolje bacanje imao je već u prvom pokušaju branilac zlatne medalje, Rajan Krauezer- 22.05 m.

Finale je na programu u četvrtak 5. avgusta, ujutro u 4.05 po srednjoevropskom vremenu.

14.30 - Fudbaleri Brazila plasirali su se u finale nakon što su posle izvođenja jedanaesteraca pobedili Meksiko sa 4:1. Selesao brani zlato iz Rija.

Dani Alves, Rišarlison, Fudbalska reprezentacija Brazila

14.28 - Kubanski bokser Ronijel Iglesijas osvojio je zlatnu medalju u velter kategoriji.

Iglesijas je u kategoriji u kojoj se takmiče bokseri težine do 64 kilograma, rezultatom 5:0 bio bolji od Britanca Peta MekKormaka.

Roniel Iglesijas, Boks, Pet MekKormak

On je tako osvojio treću olimpijsku medalju, nakon zlata iz Londona i bronze iz Pekinga, obe u poluvelter kategoriji.

14.27 - neispravan je bio i treći pokušaj Kolašinca. Ostaje bez finala, videćemo na kom mestu će biti na kraju.

14.22 - na kraju druge seriju, normu za finale je prebacio i takmičar iz BiH Mesud Pezer hicem od 21.33 m.

Bolji od Armina su sad i Zejn. Enekveči i Blingaut, tako da je trenutno ukupno 9. a u finale ide 12 najboljih.

14.11 - u drugoj seriji Asmir je bacio kuglu 19.68 m i trenutno je deseti.

Asmir Kolašinac

14.06 - posle prve serije samo je olimpijski prvak i svetski rekorder imao bolji rezultat od Sinančevića -Rajan Krauzer (SAD) je bacio kuglu čak 22.05 m i već obezbedio finale.

14.04 - Japanski gimnastičar Daiki Hašimoto osvojio je danas zlatnu medalju na vratilu.

Daiki Hašimoto

To je njegova treća medalja na Igrama u Tokiju, nakon što je osvojio zlato u višeboju i srebro u ekipnoj konkurenciji.

Tin Srbić

Srebrnu medalju osvojio je hrvatski gimnastičar Tin Srbić sa 14.900 poena.

13.54 - Asmir Kolašinac je u prvoj seriji bacio kuglu van poligona, pa mu se ne beleži rezultat.

13.43 - Muška odbojkaška reprezentacija Argentine plasirala se u polufinale, pošto je u četvrtfinalu neočekivano pobedila Italiju sa 3:2 u setovima (21:25, 25:23, 25:22, 14:25, 15:12).

Odbojkaška reprezentacija Argentine

13.21 - Prva tri mesta sa prebačenom normom za finale (21.20) osvojili su bronzani iz Rija, Tomas Volš sa Novog Zelanda (21.46 m), Brazilac Darlan Romali (21.33 m) i Egipćanin Amr Mostafa Hasan (21.23 m).

Volšu je poslednji hitac doneo prvo mesto, ali tek posle žalbe jer je prvobitno bio dosuđen prestup.

13.17 - Sinančević je završio kvalifikacije na četvrtom mestu svoje grupe sa najboljim hicem 20.96 m.

To bi trebalo da bude dovoljno za finale, ali će se pouzdano znati tek kada druga kvalifikaciona grupa zacrši takmičenje.

Podsećamo, u njoj je Asmir Kolašinac i počeće u 13.40.

13.04 - Arminu je ispala kugla u trećoj seriji i ostao je bez hica, ali nadamo se da će onaj iz druge serije biti doboljan za finale...

12.58 - Srpski rvač Zurab Datunašvili će se ipak boriti za medalju.

Iako je poražen odmah u prvom kolu od Ukrajinca Žana Belenjuka, zahvaljujući njegovom plasmanu u finale, Datunašvili je prošao u repesaž.

Zurab Datunašvili

On će se u sredu ujutru od 3 časa boriti sa Alžircem Bahirom Sid Azarom, a ako ga pobedi rvaće se za bronzu sa Hrvatom Ivanom Huklekom.

12.43 - Armin je sada bacio kuglu još dalje u drugoj seriji - 20.96 m i trenutno je drugi.

Brazilac Darlan Romani je i dalje pravi, popravio je rezultat na 21.31 m i osigurao finale.

12.30 - Armin Sinančević je u prvoj seriji bacio kuglu 20.50 m i trenutno zauzima treće mesto.

U finale idu svi koji baci 21.20 m ili više ili bar najboljih 12 takmičara iz ove kvalifikacione grupe.

12.13 - Čenčen Guan, 16-godišnja gimnastičarka iz Kine, osvojila je danas zlatnu medalju u finalu takmičenja na gredi.

Amerikanka Simon Bajls sa 14.000 poena osvojila svoju drugu bronzu u toj disciplini, nakon prve na Igrama u Riju 2016. godine. Bajls se zbog psihičkih problema prethodno povukla iz finala u višeboju, preskoku, dvovisinskom razboju i parteru.

09.17 - Gruzijski bacač kugle Benik Abramjan privremeno je danas suspendovan pošto je pao na doping testu i neće učestvovati u današnjim kvalifikacijama

Benik Abramjan

Kako je danas saopštila Međunarodna agencija za testiranje, 36-godišnji atletičar bio je pozitivan na dva steroida i zabranjeni hormon. on je trebalo da nastupi u grupi Asmira Kolašinca.

8.22 - Muška odbojkaška reprezentacija Rusije plasirala se u polufinale pošto je u četvrtfinalu pobedila Kanadu sa 3:0 u setovima (25:21, 30:28, 25:22).

08:21 - 95:81! Amerikanci ipak nastavljaju pohod ka košarkaškom zlatu!

Riki Rubio

08:06 - 81:69 - Nešto više od pet minuta do kraja, Amerikanci vode. Igraju znatno bolje u drugom poluvremenu.

07:30 - Zanimljivo je na košarkaškom duelu Španije i Amerike. Tamo je 43:43 na poluvremenu, ali Španci su imali i 10 poena prednosti!

Greg Popović

06:54 - Norveški atletičar Karsten Varholm osvojio je danas zlatnu medalju u trci na 400 metara s preponama na Olimpijskim igrama u Tokiju, uz novi svetski rekord.

Dvostruki svetski prvak je do zlata stigao rezultatom 45,94 sekundi, u finalu u kojem je šest atletičara oborilo nacionalne ili regionalne rekorde.

05:55 - Srpska kajakašica Milica Novaković zauzela je danas četvrtu poziciju u B finalu jednoseda na 200 metara na Olimpijskim igrama u Tokiju.

Milica Novaković

05:54 - Srpski kajakaš Bojan Zdelar zauzeo je danas poslednje, osmo mesto u B finalu jednoseda na 1.000 metara na Olimpijskim igrama u Tokiju.

05:53 - Novi poraz, slavio je Ukrajinac sa 3:1.

05:50 - 1:1 je,druga je runda u toku.

05:42 - Evo Datunašvilija, on će se rvati sa Ukrajincem Belenjukom.

05:17 - Ispao je i Nemeš. U prvom kolu.

1 / 3 Foto: Profimedia

05:08 - Šteta. Ivana na kraju završava kao četvrta.

05:00 - Evo stanja pred poslednji skok.

1. Britni Ris 6,97m 2. Ese Brume 6,97m 3. Malaika Mikambo 6,95m 4. Ivana Španović 6,91m

04:55 - 6.63 za Ivanu. Još samo jedan skok...

Ivana Španović

04:50 - Slovenci na krilima Dragića i Dončića u polufinalu! Pala je Nemačka!

04:43 - Prestup Ivane, ostale su još dve serije.

04:38 -

04:24 - 6.84! Nadamo se da ono jabolje tek sledi.

04:22 - Evo kako to izgleda!

1. Ese Brume 6,97m 2. Malaika Mikambo 6,95m 3. Ivana Španović 6,91m

1 / 2 Foto: Profimedia

04:11 - Za sada su od Ivane bolje samo Eze Brum i Malaika Mihambo.

04:08 - 6.91! Skočila je Ivana puna samopouzdanja, to je druga pozicija, falilo je šest centimetara. Idemo dalje!

04:03 - Marija Vučenović je, čini se, ostala bez finala.