SVI OSTALI IGRAJU, ALI ZNA SE ČIJI SU TRON I ZLATO! Srpski vaterpolisti su četvrti put zaredom prvaci Evrope! (FOTO) (VIDEO)

ZA ISTORIJU, ZA BESMRTNOST!

Sva dešavanja sa finalnog meča između Srbije i Španije mogli ste da pratite na našem dobro poznatom lajv blogu

Objavljeno: 01:02h

Oni su bogovi koji hodaju zemljom! Oni su neuništivi! Oni su svevremenski šampioni! Srpski vaterpolisti odbranili su evropski tron i po četvrti put uzastopno osvojili titulu prvaka "starog kontinenta"!

Srbija je u dramatičnom finalu pobedila Španiju usred Barselone za novu zlatnu medalju u prebogatoj riznici našeg vaterpola.

Ne postoji takva sila koja je bila toliko dominantna u nekom sportu kao što je to naša reprezentacija u vaterpolu u prethodnih pet godina i to je sada još jednom dokazano.

Srbija je jako nervozno otvorila meč i nije imala pravu ideju u napadu.

Na svu sreću ni španci nisu briljirali pa se na je na kraju prve deonice rezultat glasio 0:1.

Delfini nisu mogli da nađu ritam u napadu, dok se golman Španije razmahao.

Međutim, odbrana je ostala na dobro poznatom nivou pa je deficit bio minimalan.

Druga ćetvrtina je otvorila igru, Delfini su napali i to se isplatilo pa je polovinom druge deonice rezultat izjednačen na 3:3.

Ali onda se desila neshvatljiva greška u odbrani, Mandić je isključen pet sekundi pre kraja četvrtine a zatim je Španija uz zvuk sirene povećala prednost na 4:3. Španci su uspeli da zadrže prednost pre odlaska na poluvreme.

A onda, Srbija konačno uspostavlja ritam nakon primljenog još jednog pogodka, i pri rezultatu 3:5, u samo tri napada dolazi do nerešenog rezultata i pozicije da konačno dođe do prvog vođstva u finalnom susretu, koje je došlo minut pre kraja treće deonice zahvaljujući iskustvu Prlainovića.

Ali opet smo dozvolili da Španija samo tri sekunde pre kraja lobom sa spoljne pozicije stigla do izjednačenja pa se na odmor pre poslednjeg dela igre otišlo sa rezultatom 6:6.

A onda je počela drama! Ostali smo samo sa jednim Bekom nakon isključenja Aleksićai Jakšića, pa je posao postao još teži.

Igralo se jako tvrdo, a golman Pineda je postao oktopod! Branio je sve što je mogao, pa i ono što je izgledalo nerealno.

Međutim i delfini su igrali sjajnu odbranu i nisu dozvolili Špancima da opet vrate prednost, pa je posle postignutih po gol sa obe strane, meč ušao u peterce!

Filipović postiže prvi peterac zatim Perone uzvraća, pa je prva serija prošla sa oba pogotka.

Zatim Prlainović sigurno realizuje, ali i Munaiz uzvraća.

Onda je red došao na Aleksića koji je snažnom žabicom doneo prednost!

I onda ključni momenat, Fernandez promašuje i Srbija konačno dolazi u poziciju da reši meč.

Mandić je ostao hladnokrvan, pa je sav pritisak pao na Larumbu, koji nije podlegao, ostavivši Španiju u životu.

Međutim, Miloš Ćuk je uzeo loptu u ruke, "stao" na pet metara i poslao Sbiju u istoriju i sportsku besmrtnost!

SRBIJAŠPANIJA 7:7, Peterci - 5:3 (0:1, 3:3, 3:2, 1:1)

SRBIJA: G. Pijetlović, Mandić 1, Rašović, Ranđelović, Ćuk 1, D. Pijetlović, Vico, Aleksić 1, Jakšić 1, Filipović, Prlainović 2, S. Mitrović 1, B. Mitrović.

ŠPANIJA: Lopez, Munariz 1, Granados 1, Del Toro 1, Mingel, Larumbe, Kabanas, Fernandez, Tahul, Perone 2, Malarh 2, Bustos, Lorio.

Filip Filipović je proglašen za Najkorisnijeg igrača turnira!

Majbolji strelac turnira je janis Fontolusis.

Dok je najbolji golman turnira Španac Pinedo.

Sva dešavanja sa finalnog meča između Srbije i Španije mogli ste pratiti na našem dobro poznatom lajv blogu.

5:3 - Ćuk je upisao Srbiju u istoriju!

4:3 - Larumbe ostavlja Španiju u igri

4:2 - Mandić hladnokrvan!

Fernandez je promašio!

3:2 - Aleksić, žabicom , snažno,i previzno.

2:2 - Munariz takođe siguran.

2:1 -Prlainović siguran!

1:1 - Peron poravnava.

1:0 - Filipović konačno razbija maler i Srbija vodi u petercima!

KRAJ REGULARNOG DELA MEČA, SPREMITE SE ZA PETERCE!

7:7 - Maljarah koristi igrača više, novi egal.

7:6 - Sjajna akcija, Jakšić bukvalno ulazi u gol Španaca!

Španija prva dolazi do lopte u poslednjem sprintu na meču!

Kraj Treće četvrtine, ulazimo sa egalom u odlučujući deo meča!

6:6 - Opet dozvoljavamo da tri sekunde pre kraja Španci postignu pogodak!

6:5 - Konačno prednost, Prlainović je uspeo da utera lopu u gol Pinede!

5:5 - Filipović ubacuje loptu na pet, Mandić fintira, okreće se i poravnava rezultat!

4:5 - Miloš Ćuk koristi igrača više i već u sledećem napadu smanjuje prednost.

3:5 - Del Toro je neshvatljivo ostavljen sam na šutu, vraća prednost Furije na 2 gola.

Kraj Druge četvrtine, Delfini lagano prolaze ritam u napadu ali smo idalje u deficitu.

3:4 - Španija uz zvuk sirene stiže do prednosti,kiks odbrane i minus jedan.

3:3 - Mitrović konačno ponovo poravnava rezultat, sjajna akcija delfina!

Atmosfera na tribinama Pikornekla.

2:3 - Milan Aleksić sjajnim udarcem matira golmana Pinedu!

1:3 - Španija koristi kontru i predost Furije raste na dva gola

1:2 - Alvaro Granados koristi igrača više, mat iz pozicije sa krila, na krilo.

1:1 - Prlainović konačno otljučava katanac na golu Španaca!

Kraj prve četvrtine Delfini nisu postigli gol u prvoj deonici.

MINUT PRE KRAJA ČETVRTINE SRBIJA JOŠ NIJE POSTIGLA POGODAK,SAVIĆ TRAŽI TAJM-AUT.

0:1 - Maljarah koristi igrača više, Mitrović je savladan!

22:20 -Idalje nema pogodaka, Filipović nije iskoristio tri šuta, međutim ni Španci ne uspevaju da organizuju ozbiljan napad pa mreže za sada miruju.

22:15 - Počeloje finale 33. Evropskog prvenstva u vaterpolu, Srbija ima prvi napad.

22:10 - Vaterpolisti se spremaju za meč

Nebo nad Pikornelom pred početak Finala!

Performans pred finalni meč.

BONUS VIDEO: AUUU! NEĆETE VEROVATI SOPSTVENIM OČIMA! Ovo je najluđi koš koji ste ikada videli!