NESLAVAN KRAJ SRPSKIH RUKOMETAŠICA! I Japan nas nadigrao na Svetskom prvenstvu
Srbija - Japan, Foto: Claus Fisker / AFP / Profimedia

svetsko prvenstvo u rukometu

Naš tim poslednji u grupi

Objavljeno: 17:19h

Rukometašice Srbije su porazom završile Svetsko prvenstvo, pošto su doživele i treći neuspeh u drugoj fazi takmičenja.

Ovog puta je tim Uroša Bregara nadigrao Japan sa 22:20.

Rivalke su napravile seriju od 5:0 i povele sa 6:1 na startu meča, ali naše devojke uspevaju da uzvrate i vrate utakmicu u egal.

Nije bilo dosta golova, oba tima su se mučila da postignu pogodak, a na poluvreme otišlo sa 9:8 za Japan.

U drugom poluvremenu su rukometašice Srbije bile u konstantnom zaostatku od 3 gola, pa je Japan zasluženo slavio.

Uroš Bregar
Uroš Bregarfoto: Profimedia

Najefikasnije u sastavu Srbije bile su Aleksandra Vukajlović sa šest, Marija Laništanin sa pet, Teodora Veličković sa tri gola.

Japan su predvodile Nakajama sa šest, odnosno Hatori i Aizava sa po četiri gola.

Srpkinje sada čeka nastavak kvalifikacija za Evropeko prvenstvo, a Olimpijske igre ostaju nedosanjan san.