RUKOMETAŠICE DOŽIVELE NOVI PORAZ: Nemačka slavila deset razlike!

Evropsko prvenstvo

Srpkinje nisu uspele

Objavljeno: 19:48h

Ženska rukometna reprezentacija Srbije poražena je od Nemačke u meču drugog kola grupe 3 druge faze Svetskog prvenstva rezultatom 31:21

Nemačka je u ovaj meč ušla kao veliki favorit, a na terenu je tu ulogu i opravdala. Izabranice Uroša Bregara su u prvom poluvremenu i parirale favorizovanom protivniku, da bi pred kraj meča doživele strahovit pad i potpuni rezultatski debakl.

Našim damama ništa nije išlo, dok su Nemice iskoristile taj loš momenat i napunile mrežu Srbije.

Serija Nemica krenula je u 37. minutu utakmice na rezultatu 16-15, kada su krenule vrhunski da igraju presing odbranu i trče kontranapade i serijom 13-2 došle do ubedljive prednosti od 10 poena.

Ovo je još jedan poraz naših reprezentativki nakon poraza od Danske, Rumunije i Poljske, pa jedina pobeda ostaje protiv selekcije Čilea.

Narednu utakmicu naše rukometašice igraju protiv selekcije Japana, sa kojom su pred početak prvenstva odigrale prijateljsku utakmicu i bile deklasirane rezultatom 38:22.