BAJERN DEKLASIRAN U FRANKFURTU: Ajntraht spakovao pet golova!
Velika pobeda za Ajntraht protiv šampiona, Foto: EPA/RONALD WITTEK

pobeda

Velika pobeda za Ajntraht protiv šampiona

Fudbaleri Bajerna su doživeli teški poraz u gostujućem duelu protiv Ajntrahta iz Frankfurta, gde su bili deklasirani rezultatom 5:1 (3:1).

Šampioni Nemačke su pretrpeli prvi poraz u sezoni pred ključni meč u Ligi šampiona protiv Mančester junajteda na Old Trafordu.

Omar Marmuš je otvorio golgeterski niz za Ajntraht u 12. minutu, a potom su Dina Ebimbe (31. minut) i Hugo Larson (36. minut) dodatno povećali prednost. Josua Kimih je postigao počasni gol za Bajern u 44. minutu, ali su domaćini nastavili da dominiraju.

Dina Ebimbe je postigao svoj drugi gol na meču u 50. minutu, a Ansgar Knauf je postavio konačnih 5:1 u 60. minutu. U drugim mečevima, Verder je pobedio Augsburg sa 2:0, dok je Frajburg ostvario pobedu 1:0 protiv Volfsburga golom Mihaela Gregoriča u 74. minutu.

Hajdenhajm je slavio sa 3:2 protiv Darmštata, dok je Union iz Berlina savladao Borusiju Menhengladbah rezultatom 3:1.

Kevin Foland je bio strelac iz penala za Union u 24. minutu, dok su Holenbah (50. minut) i Kaufman (75. minut) postigli preostala dva gola pre nego što je Alesane Plea ublažio poraz Menša u 77. minutu.