ZVEZDI BAŠ KRENULO: Posle trofeja u Kupu Srbije, savladan i Partizan!
Vaterpolisti Crvene zvezde, Foto: Starsport©

vaterpolo večiti derbi

Trijumf je još više slađi jer su crno-beli imali tri gola prednosti na poluvremenu

Objavljeno: 22:04h

Vaterpolisti Crvene zvezde zadali su novi udarac Partizanu pošto su u okviru Superlige Srbije u tesnoj završnici i to na Banjici pobedili 11:10.

Na trofej Kupa Srbije crveno-beli su dodali i trijumf u večitom derbiju, koji im je poslužio kao novi revanš za poraz iz prvog dela.

Partizan je bio bolji tokom čitavog meča, crno-beli su imali sve u svojim rukama i došli na korak do pobede, ali su popustili na samom kraju i dozvolili najvećem rivalu da ih pobedi. Trijumf Crvene zvezde je slađi kada se vidi podatak da je Partizan imao tri gola prednosti na poluvremenu kada je bilo 7:4. Gol odluke je postigao Dušan Marković u poslednjim momentima, te je tako i doneo pobedu Crvenoj zvezdi u ovom derbiju.

Dušan Marković

Zvezdu su do pobede vodili Vasić i Radović sa po tri gola, Basara je dao dva, dok je kod Partizana Trtović ubacio tri, a Lovre dva. Ovom pobedom Zvezda se izjednačila sa Partizanom na trećem mestu sa devet bodova, Novi Beograd ima 12, a kragujevački Radnički 16.