ZORANA PRVA IZBORILA NORMU ZA OLIMPIJSKE IGRE: Arunović osvojila bronzu na SP i vizu za Pariz!
Zorana Arunović, Foto: Olimpijski komitet Srbije

bravo!

Zorana Arunović je imala treći rezultat u disciplini vazdušni pištolj sa razdaljine od 10 metara

Objavljeno: 19:12h

Srpska streljačica Zorana Arunović osvojila je bronzanu medalju na Svetskom prvenstvu u Egiptu, u Kairu.

Arunović je imala treći rezultat u disciplini vazdušni pištolj sa razdaljine od 10 metara.

Osim 51. odličja u trofejnoj karijeri, Zorana Arunović je postala i prva srpska sportskinja koja je obezbedila i kvalifikacionu normu za Olimpijske igre u Parizu 2024. godine.

Zorana Arunović

O kvalitetu Zoraninog rezultata na Šampionatu sveta u Egiptu svedoči i podatak da je sa 590 upucanih krugova oborila svetska rekord, koji je nedugo zatim za jedan krug nadmašila maestralna Kineskinja Lu Kaiman koja je i osvojila zlatnu medalju.

Zorani je nedostajalo i malo sreće za plasman u finale, pošto je upravo u duelu sa Kineskinjom Lu bila slabija za samo 0,1 krug. Srebrna medalja priprala je legendarnoj Grkinji Ani Korakaki.

Sa najboljim rezultatom u karijeri i novim državnim rekordom Zorana Arunović očekuje nastup u miksu u paru sa Damirom Mikecom koji je na programu u ponedeljak.