I DALJE NEMA KONKURENCIJU: Duplantis ponovo zadivio sve i osvojio novu zlatnu medalju!
Armand Duplantis, Foto: EPA/Diego Azubel

najbolji

Švedski atletičar Armand Duplantis osvojio je večeras zlatnu medalju na Evropskom prvenstvu u Minhenu, u skoku s motkom.Svetski rekorder je u finalu postavio i novi rekord evropskih šampionata, sa preskočenih 6,06 metara.

Aktuelni svetski i olimpijski prvak je tako odbranio i evropsko zlato iz Berlina 2018.

Srebro je pripalo domaćem takmičaru Bo Kanda Lita Bereu (5,85), dok je bronzu osvojio Norvežanin Pol Haugen Lilefose (5,75).

U trci na 800 metara u ženskoj konkurenciji zlatnu medalju je osvojila Britanka Kili Hodžkinson sa istrčanih 1:59,04 minuta.

Francuskinja Renel Lamot je došla do srebra rezultatom 1:59,49 minuta, a bronza je otišla Poljakinji Ani Velgoš (1:59,87).