NOVI USPEH ZA SRSPKU ATLETIKU: Adriana Vilagoš osvojila srebrnu medalju u bacanju koplja!
Adriana Vilagoš, Foto: Atletski savez Srbije

bravo

Time je pokazala kakav je talenat i da je pred njom sjajna karijera

Srpska atletičarka Adriana Vilagoš osvojila je srebrnu medalju u bacanju koplja na Evropskom prvenstvu u Minhenu.

Vilagoš je u petoj seriji za centimetar (60,32m) stigla do rezultata za bronzu, ali je u šestoj prestiže iskusna Barbora Špotakova sa 60,68.

Međutim, Vilagoš odmah pokazuje čelične nerve i u poslednjem pokušaju baca izvanrednih 62,01 metara i tako stiže do srebra.

Tako je Vilagoš sa 18 godina postala najmlađa osvajačica medalje na prvenstvu, a Srbiji je ovo treće medalja u Minhenu, Ivana Vuleta je osvojila zlato, a srebro Armin Sinančević.

Zlato u bacanju koplja je pripalo Grkinji Eleni Cengo sa 65,81, a bronza Čehinji Špotakovoj sa 60,68 metara.

Tragičarka u poslednjoj seriji bila je Mađarica Reka Silađi, koja je imala rezultat za srebro pre poslednjih hitaca Čehinje i Srpkinje.

Naša atletičarka je slabo počela takmičenje, imala je očiglednu tremu s obzirom da joj je ovo bilo prvo seniorsko finale, bacila je 51,15 metara, ali je iz serije u seriju bacala sve bolje i bolje.

U drugoj je već stigla do 55,14 i posle nje izbila na osmo mesto, da bi na četvrto mesto izbila posle hica u trećoj seriji od 59,64 metara.

Nije se time zadovoljila, bila je svesna da može i bolje i posle 56,03 u četvertoj seriji, napravila je taj fantastičan rezultat u petoj, a potom još bolji i u poslednjoj seriji.

Nije se uplašila starijih i iskusnijih od sebe, verovala je do poslednjeg trenutka i to joj se isplatilo.

Time je pokazala kakav je talenat i da je pred njom sjajna karijera.