NAPETO DO POSLEDNJE KRIVINE U MONTREALU: Ferstapen šampionski odbranio 1. mesto od Sajnca, Peres je tragičar!
Maks Ferstapen, Foto: EPA/Andre Pichette

vn kanade

Drugi put ove sezone na podijum se popeo Luis Hamilton

Vozač Red Bula, Maks Ferstapen, pobedio je večeras u Montrealu u trci Formule 1 za Veliku nagradu Kanade.

Holanđanin je u 150. trci u karijeri zabeležio 26. trijumf, i tako je aktuelni svetski prvak povećao razliku u šampionatu.

Drugo mesto je pripalo vozaču Ferarija Karlosu Sajncu, a na pobednički podijum se popeo i sedmostruki svetski prvak Luis Hamilton iz Mercedesa.

Četvrti je bio Hamiltonov timski kolega Džordž Rasel, dok je vozač Ferarija Šarl Lekler trku završio na petom mestu, nakon što je zbog promene motora krenuo sa pretposlednjeg 19. mesta.

Bodove su osvojili i vozači Alpina Esteban Okon i Fernando Alonso, Alfa Romea, Valteri Botas i Gvanju Džou, kao i domaći vozač Lens Strol iz Aston Martina.

Maks Ferstapen, Karlos Sajnc, Luis Hamilton

Trka u Kanadi održana je po prvi put nakon 2019. godine.

U generalnom plasmanu vodi Ferstapen sa 175 bodova, drugi je njegov timski kolega Serhio Peres (129), koji nije završio trku, dok je treći Lekler sa 126 bodova.

Sledeća trka vozi se 3. jula na stazi Silverston za Veliku nagradu Velike Britanije.