NAPETOST JE MOGLA DA SE SEČE! MEČ PUN PREOKRETA! DELIJE OVAJ DAN ZAPISUJU U KALENDAR! PAO FENER U PIONIRU!
KK Crvena zvezda, Foto: Starsport©

EVROLIGA

Nakon 166. večitog derbija, navijači Crvene zvezde su mogli da uživaju u evroligaškom meču!

Objavljeno: 23:04h

Odigrana je odložena utakmica Evrolige. Crvena zvezda je dočekala Fenerbahče i slavila - 74:69 .

Čudan meč, u tom smislu da je Zvezda u naletu dolazila do +10 u nekoliko navrata, a onda skidala „nogu sa kočnice“ što su izabranici Aleksandra Đorđevića znali da iskoriste, i da meč u Pioniru učine neizvesnim.

Kalinić je bio najprecizniji u crveno-belom dresu sa 11 poena, po devet su dodali Dobrić, Mitrović i Davidovac.

Na drugoj strani Bartel 15, Gudurić 14.

U sledećem kolu Crvena zvezda igra protiv Baskonije 3. marta od 19 časova na domaćem parketu. Dok Fener ide u goste Anadolu Efer.

1 / 6 Foto: Starsport©

Tok meča:

IV četvrtina:

9. minut: Kalinić nekako pogađa za 70:69, pa je De Kolo promašio trojku.

7. minut: 68:68 - Polonara lagano poentira

6. minut: Davidovac pogađa jako bitnu trojku za +5, ali odmah vraća Akpinar za 68:66

5. minut: 65:63 - Buker pogađa jedno bacanje, a onda Pjer vraća Fener na koš zaostatka. Ivanović nije pogodio na ulazu, a na drugoj strani ne pogađa Bartel.

2. minut: 65:60 - Ponovo Ivanović. Zvezda već u bonusu!

1. minut: 61:60 - Ivanović poenima otvara poslednju četvrtinu

III četvrtina:

10. minut: 59:60 - Dobrić sa četiri vezana poena održava "Zvezdu u životu"

8. minut: 53:56 - De Koloa njegovi prvi poeni za 53:56.

7. minut: 48:51 - Dobrić probija i iznudio je dva slobodna bacanja, ali je promašio oba. Nove poene za goste postiže Bartel za 48:51, pa seriju od 8:0 prekida Volters trojkom.

5. minut: 48:49 - Pogađa Buker za seriju 6:0 !

3. minut: 48:45 - Kalinić je poentirao. Gudurić nije pogodio za tri, pa zakucava Kuzmić

2. minut: Đorđević dobija tehničku i to je 44:41.

1. minut: Gudurić poenima otvara četvrtinu

II četvrtina:

10. minut: 41.37 - Dobrić uz zvuk sirene za tri poena!

9. minut: 34:33 - Trojka Pjera!

8. minut: Serija gostiju 7:0. Marković prekida trojkom!

7. minut: 31:28 - Kao i u prvom delu igre, stali su crveno-beli!

5. minut: 31:21 - Mitrović precizan sa linije slobodnih bacanja. Gudurić a drugoj strani sa "penala" 2 od 3.

4. minut: 26:21 - Gudurić! Trojka sa osam metara!

3. minut: 24:18 - Ivanović je iznudio dva slobodna bacanja posle prodora – 24:18.

2. minut: 22: 18 - Kalinić otvara drugu četvrtinu poenima iz teške pozicije

I četvrtina:

10. minut: 20:18 - kraj prve četvrtine

9. minut: 17:13 - Gudurić poentira iz teške situacije

7. minut: Gudurić za tri poena. Potom Buker promašuje otvorenu trojku. Kalinić je rešavao na drugoj strani i pogodio iz teške pozicije za 15:9.

6. minut: Kuzmić zakucava. Buker na drugoj strani 12:6

5. minut: 10:2 - Davidovac pogađa za tri!

4. minut: Kalinić se okušao za tri poena, nije bio precizan. Bartel pogađa prve poene za ekipu Aleksandra Đorđevića

2. minut: Kalinić postiže prve poene na meču - 7:0

1. minut: Prvi napad za Zvezdu. Gudurić pravi prekršaj. Davidovac, prilika za 2+1 - 3:0