NEDOVIĆ UPROPASTIO ZVEZDINO VEČE: Panatinaikos slavio u neizvesnoj završnici i prekinuo crveno-beli niz pobeda!

evroliga 27. kolo

Kompletan tok meča mogli ste pratiti putem portala Espreso

Objavljeno: 23:02h

Košarkaši Crvene zvezde poraženi su od ekipe Panatinaikosa u 27. kolu Evrolige sa 79:73.

Crven-beli su odlično počeli utakmicu imali prednost od devet razlike, ali se PAO vratio ne samo jedanput nego se ista takva situacija ponovila i u trećem periodu meča.

Na kraju smo došli u neizvesnu završnicu gde su spretniji i srećniji bili gosti koji su uprkos povredama bitnih igrača uspeli da upišu novu pobedu u Evroligi.

U ekipi Crvene zvezde najefikasniji je bio Eron Vajt koji je imao dabl-dabl učinak sa 14 poena i 12 skokova, Holins je imao 13, a Kalinić 12 poena.

Kod Panatinaikosa Nemanja Nedović je prednjačio sa 25 poena, Kavadas je upisao 17.

Sledeću utakmicu Crvena zvezda će igrati već u nedelju kada u halu Aleksandar Nikolić stiže Fenerbahče.

IV ČETVRTINA

39. minut - Volters nije pogodio trojku, ali je loptu uhvatio Kalinić posle koga je sviran faul nad Davidovcem, on je promašio oba slobodna bacanja. 73:71

38. minut - Vodi Panatinaikos posle trojke Sent Rosa. 71:69

36. minut - Nije uspela Zvezda da iskoristi napad i poveća prednost, a ni na drugoj strani nije se tresla mrežica. 68:69

KK Crvena zvezda

35. minut - Novi poeni Nedovića, ponovo je nerešeno. 67:67

34. minut - Flouter Voltersa posle koga je Zvezda vratila prednost na utakmici. 65:67

33. minut - Poeno Holinsa, koji su smanjili prednost domaćih, a onda je Mejkon bio precizan sa linije penala. Ali je veoma važnu trojku pogodio Vajt. 65:65

32. minut - Posle prodora Mejkona, Kavadas je imao lagano zakucavanje. 63:62

31. minut - Tri penala su Zvezdini igrači promašili, jedan je pogodio Kalinić. 58:59

III ČETVRTINA

30. minut - Kalinić precizan sa linije penala. 58:58

29. minut - Poeni Kavadasa, potom je nesportski faul je sviran Stefanu Markoviću. 58:57

28. minut - Vraća se PAO i to opet preko Nedovića koji je pogodio novu trojku na utakmici. 54:57

1 / 2 Foto: EPA/Pete Andreou

27. minut - Sjajno se snašao Vajt, prednost crveno-belih je +9. 57:48

26. minut - Poeni Kalinića uz faul, Zvezda ima ponovo lepu prednost. 46:55

23. minut - Sjajno zakucavanje Holinsa posle promašaja Kalinića.

21. minut - Kao i na početku utakmice, tako i sada, Zvezda otvara četvrtinu sa trojkom. Ovoga puta je pogodio Volters. 42:44

II ČETVRTINA

20. minut - Kakva trojka Nemanje Nedovića pa skoro sa pola terena je pogodio srpski košarkaš. 42:41

19. minut - Vratila je Zvezda prednost, posle strpljivog napada Holins je asistirao ka Davidovcu koji je pogodio za dva. 34:36

18. minut - Volters je pogodio oba bacanja, potom je Evans zakucao posle asistencije Nedovića. 34:34

17. minut - Gukas je bio precizan sa linije penala i sada domaći vode na meču. 32:30

16. minut - Trojkom Macukasa PAO je izjednačio rezultat. 30:30

15. minut - Novi poeni Mejkona, Mitrović prekida seriju domaćih. 27:30

14. minut - Krade loptu Mejkon i beleži prve poene na utakmici, Panatinaikos je anulirao prednost Zvezde. Tajm aut traži Radonjić. 25:28

13. minut - U poslednjoj sekundi napada je opet pogodio Kavadas, a odgovara na drugoj strani Nikola Ivanović. 23:28

12. minut - Izborio se za poziciju ispod koša i pogodio Vasilis Kavadas, Dobrić nije pogodio za tri. 19:26

11. minut - Nova trojka Dobrića, crveno-beli imaju najveću prednost na utakmici. 17:26

I ČETVRTINA

10. minut - Novi poeni za Zvezdu, posle prve četvrtine crveno-beli imaju prednost. 23:17

8. minut - Ponovo je bio precizan Luka Mitrović, posle njegovih poena Zvezda zdržava prednost na meču. 15:20

7. minut - Dugo je trajao napad Zvezde koji se završio poenima Dobrića, nove poene je upisao i Nedović. 15:18

6. minut - Sjajan potez Luke Mitrovića, koji je poentirao na drugi obruč. Kod PAO-a je Nedović upisao prve poene na utakmici. 11:14

5. minut - Leonidas Kaselakis je pogodio iz horoga, a na drugoj strani je Luka Mitrović bio precizan sa linije penala. 9:12

4. minut - Sent Ros pogađa prvu trojku na meču za PAO. 5:8

3. minut - Nova trojka Ositna Holinsa koja je usledila nakon ofanzivnog skoka. 2:6

2. minut - Volters nije pogodio flouter, na drugoj strani je Nedović promašio trojku.

1. minut - Trojka Holinsa otvara utakmicu

Veliki problemi su zadesili ekipu iz glavnog grada Grčke i to je dobra prilika da crveno-beli upišu novu pobedu. U sastavu neće biti dvojice srpskih košarkaša Stefana Jovića i Nemanje Nedovića zbog povrede.

U poslednjem meču Evrolige ekipa Dejana Radonjića je pobedila Uniks na strani i tako ih i dalje ostavila u trci za plasman u plej of.

Crveno-beli u ovej meč ulaze u sjajnom raspoloženju, jer su u nedelju osvojili Kup Radivoja Koraća.

Crvena zvezda ima skor od devet pobeda i 14 poraza i nalazi se na 13. mestu tabele, sa druge strane Panatinaikos je na 17. mestu, sa učinkom od šest pobeda i 17 poraza.

Prvi meč koji je odigran u dvorani Aleksandar Nikolić je pripao crveno-belima.