LUDAČKA NOĆ KLEJA TOMPSONA: 60 poena za 29 minuta! Rasel je nezaustavljiv, neverovatno šta je uradio Gasol! (VIDEO)

za sva vremena

Fantastični šuter Voriorsa je postao prvi igrač koji je postigao toliki broj poena za manje od pola sata od kada je uvedeno pravilo ograničenog trajanja napada
Objavljeno: 11:42h

Strašno veče je imao Mark Gasol koji je kroz dva produžetka doneo pobedu Memfisu nad Nju Orleansom 110:106 i došao do svog drugog tripl-dabla u karijeri.

Španski centar je prvo postigao trojku za izjednačenje koja je odvela njegov tim u produžetak, zatim je spasio ekipu poraza blokadom u poslednjim sekundama prvog produžetka, a onda i postigao koš u finišu drugog za koji se ispostavilo i da je bio pobednički.

Na kraju, meč je završio sa 28 poena i po 11 skokova i asistencija, a sjajnu rolu je imao i Troj Denijels koji je postigao 7 trojki i završio utakmicu sa 29 poena. Entoni Dejvis kod Pelikansa je dao 28 poena, a Lengston Gelovej je pogodio šest šuteva za tri poena.

Al Horford je promašio koš za trijumf i Boston je ostao bez pobede u Hjustonu 107:106.

Džejms Harden je pogurao svoj tim u poslednjoj četvrtini do trijumfa sa 37 poena, a pomogao mu je Erik Gordon sa 19. Na drugoj strani, tragičar Horford je postigao 21, a Ajzeja Tomas je dao jedan manje.