ZVEZDA NEVEROVATNIM ŠUTEM ZA TRI SRUŠILA ZADAR: Nastavila se serija pobeda crveno-belih u ABA ligi!

ABA LIGA, 20. KOLO

Kompletan tok meča mogli ste pratiti na našem portalu

Objavljeno: 20:40h

Košarkaši Crvene zvezde su stigli do nove pobede u ABA ligi, jer su u dvorani Aleksandar Nikolić pobedili ekipu Zadra sa 91:69 .

Presudni faktor na ovom meču je šut za tri, koji je bio u korist domaćih. U tome je posebno prednjačio Ognjen Dobrić koji je imao svoje šutersko veče, a ni ostali nisu puno zaostajali za njim.

Gosti su imali rezultatski priključak sve do sam kraj prvog poluvremena, kada je Zvezda serijom poena uspela da se odlepi i na poluvreme ode sa prednosti od +17 (70:53).

U drugom poluvremenu Zadar je uspeo da spusti razliku na deset razlike, ali serijom izgubljenih lopti i boljom odbranom domaćih nisu uspeli više da zaprete Zvezdi.

Najefikasniji u ekipi Crvene zvezde je bio Ognjen Dobrić sa 23 poena uz šut za tri 5/5, Simonović je upisao 14.

Kod Zadra su Jordano i Mavra upisali po 13 poena.

Sada sledi pauza u ABA ligi od skoro mesec dana zbog obaveza u Kupu i reprezentacija.

IV ČETVRTINA

40. minut - Pobeda Zvezde nad Zadrom. 91:69

37. minut - Nova trojka Dobrića koji je i dalje ne pogrešiv. 87:66

35. minut - Simonović upisuje novu trojku. 80:64

1 / 4 Foto: Starsport©

33. minut - Nova trojka Jordana, Zadar je prišao na deset razlike. 74:64

32. minut - Gosti stižu do novih poena, Radonjić zove tajm aut. 72:61

31. minut - Lazarević prekida seriju Zadra od 12:0. 72:59

III ČETVRTINA

30. minut - Zadar serijom od 9:0 spustio prednost domaćih.

28. minut - Holins je malo pokvario šut Zvezde za tri. 70:53

27. minut - Mavra uz jaku odbranu Zvezde ipak poentira za dva. 70:53

1 / 5 Foto: Starsport©

25. minut - Dobrić igra svoju najbolju utakmicu, stigao je do 16. poena, nova njegova trojka. 68:44

24. minut - A sada i Lazić koji je iz tranzicije pogodio za tri. 65:44

23. minut - Pogađa Dobrić, a potom i Mitrović. 62:44

KK Crvena zvezda

22. minut - Gube loptu domaći, Zadar lako stiže do poena. 57:41

21. minut - Nova trojka za Zvezdu, sada je pogodio Dobrić. 54:37

II ČETVRTINA

20. minut - Novi poeni za domaće, i na poluvreme idu sa najvećom prednosti u ovom poluvremenu. 51:37

19. minut - Dve trojke Simonovića, Zvezda prvi put ima dvocifrenu prednost. 46:34

17. minut - Trojka Mavre, Zadar smanjuje prednost. 37:34

1 / 3 Foto: Starsport©

16. minut - Za kratko vreme je Davidovac stigao do svoj šestog poena. 39:31

14. minut - Davidovac beleži svoje prve poene. 37:31

12. minut - Volters pogađa svoju drugu trojku. 31:29

KK Crvena zvezda, KK Zadar

11. minut - Gubi loptu Zvezda, to koristi Brala i postiže nove poene za Zadar. 28:29

I ČETVRTINA

10. minut - Poenima Luke Mitrovića se završava prva četvrtina. 26:22

9. minut - Sjajnu utakmicu igra Dobrić, košarkaš Zvezde trenutno ne zna za promašaj. 22:19

8. minut - Pet poena Jordana zaredom i Zadar vodi po prvi put u Pioniru. 17:18

7. minut - Najlepša akcija na meču, na pas Lazarevića, Dobrić snažno zakucava, što je izazvalo reakciju navijača. 17:11

5. minut - Dobrić polaže loptu u koš. 15:11

3. minut - Nejt Volters pogađa treću trojku, krenuo je šut spolja. 10:5

2. minut - Nova trojka za domaće, ovoga puta je pogodio Eron Vajt. 7:3

1. minut - Holins za tri uz faul. 4:3

Košarkaše Crvene zvezde nakon velikog trijumfa u Kazanju, očekuje utakmica sa Zadrom u hali "Aleksandar Nikolić" u okviru 20.kola regionalnog takmičenja.

Zvezdin skor u ABA ligi je 16-1, dok je učinak Zadra 6-11. U prom meču dva tima ove sezone, koji je odigran u Zadru početkom novembra 2021.godine crveno beli su slavili 83:73.

Trener crveno-belih Dejan Radonjić je pred ovu utakmicu izjavio:

- Posle Kazanja i izuzetno kratkog vremenskog perioda očekuje nas utakmica sa Zadrom. Postoji veliko zadovoljstvo zbog pobede u Kazanju, posebno zbog činjenice da su pojedini igrači odigrali dobro i počeli da se vraćaju u stanje u kome su bili pre korone i svega što smo nakon toga imali kao posledicu toga. Naravno posle velike potrošnje u Kazanju pokušaćemo da iskoristimo taj izuzetno kratak period od samo jednog dana kako napravili pripremu i ušli što spremniji u utakmicu sa Zadrom, odigrali je dovoljno dobro kako bi osvojili nove bodove - rekao je trener crveno belih.