ZVEZDA SE REVANŠIRALA UNIKSU ZA PORAZ U BEOGRADU! Sjajna utakmica i VREDNA pobeda Radonjićevog tima! (FOTO)

EVROLIGA, 26. KOLO

Kompletan tok meča mogli ste pratiti na našem portalu

Objavljeno: 19:12h

Košarkaši Crvene zvezde pobedili su na gostujućem terenu u Kazanju Uniks sa 84:77 (22:11, 21:32, 20:22, 21:12), u utakmici 26. kola Evrolige.

Zvezdu su do pobede predvodili Nikola Kalinić sa 20 poena i šest skokova i Nejt Volters sa 19 poena, četiri skoka i dve asistencije. Luka Mitrović i Ostin Holins dodali su po 10 poena.

1 / 3 Foto: Profimedia

U ruskom timu najefikasniji je bio Mario Hezonja sa 19 poena uz devet skokova, a Marko Spisu postigao je 17 poena uz šest asistencija. Džon Braun dodao je 13 poena i šest skokova.

Crvena zvezda sada ima devet pobeda i 14 poraza, a Uniks 13 pobeda i 11 poraza. U sledećem kolu Zvezda će 25. februara igrati u Atini protiv Panatinaikosa.

40' KRAJ UTAKMICE!!!!!!!!!!!! Vajt pogađa u kontri 74:84. Hezonja je postigao trojku i postavio konačan rezultat 77:84.

38' Hezonja trojkom smanjuje Zvezinu prednost 74:78.

37' TROJKAAAAAAA!!!!!!!! Holins pogađa u poslednoj sekundi napada 71:78. Perasović ponovo mora da zatraži tajm-aut.

35' TROJKAAAAAA!!!!! Volters pogađa i primorava trenera Uniksa da zatraži minut odmora 71:75.

32' Spisu trojkom prekida veliku seriju Crvene zvezde 68:67.

31' Sjajno se snašao Mitrović i doneo izjednačenje 65:65.

ČETVRTA ČETVRTINA:

30' Marković postiže trojku 65:59. Mitrović pogađa uz faul, ali ne koristi dodatno bacanje. Zvezda serijom 7:0 završava treću četvrtinu. Sledi velika drama u poslednjem periodu.

28' TROJKAAAAAA!!!!! Davidovac je precizan 58:56.

25' Volters lako poentira, neizvesno je i dalje 52:51.

24' Kalinić postiže poene iz dobre akcije 50:49.

22' Volters je postigao prve poene za crveno-bele u drugom poluvremenu.

TREĆA ČETVRTINA:

20' Dejan Radonjić dobija tehničku grešku. Kalinić je pogodio dva od tri penala 37:43. Hezonja je nezaustavljiv nova trojka 40:43. Spisu u poslednjoj sekundi pogađa još jednu trojku za Uniks i postavlja konačan rezultat prvog poluvremena 43:43.

19' Sjajna akcija Kalinića i Mitrovića 33:41.

18' TROOOOOOJKAAAAAAAA!!!!!!!! Holins je sa mnogo samopouzdanja uzeo šut i pogodio 33:36.

16' Hezonja donosi izjednačenje 29:29.

15' Peta trojka Uniksa, ovoga puta pogodio je Hezonjea 25:29.

11' Lazarević zakucava i postiže prve poene za Crvenu zvezdu u drugoj četvrtini 14:24.

DRUGA ČETVRTINA:

10' Crvena zvezda vodi posle prvog dela igre 22:11.

8' Zvezda odgovara novom serijom 11:17.

7' Serija domaćeg tima, Uniks se vraća u meč 9:13.

5' Zajcev postiže trojku, prvi poeni za domaći tim na utakmici 3:9.

3' Sjajan početak Zvezde, Vajt je pogodio 0:5.

1' Volters je jednom bio precizan sa penala za prve poene na utakmici.

PRVA ČETVRTINA:

Košarkaši Crvene zvezde gostuju Uniksu u Kazanju, u meču 26. kola Evrolige.

Tim Dejana Radonjića je prošle nedelje doživeo dva uzastopna poraza od Monaka i Milana u okviru Evrolige, a zatim je savladalo Megu u ABA ligi. Sa druge strane ekipa Uniksa ulazi u ovaj susret posle teškog duela protiv CSKA koji je odigran u okviru VTB lige.

Crvena zvezda je trenutno 14. na tabeli sa skorom 8-14, dok je Uniks sedmi sa učinkom 13-10. Ruski tim je u novembru u prvom susretu ova dva tima ove sezone ubedljivo slavio kao gost 98:78.

Trener Crvene zvezde Dejan Radonjić je pred ovu utakmicu izjavio:

- Radi se o kvalitetnom protivniku koji nije samo protiv nas pokazao kvalitet. U dobroj su formi. Individualno su izuzetno jaki, atletski takođe. Sigurno nas čeka težak zadatak. U krajnjoj liniji najavili su ambicije pred početak sezone, rekli su da napadaju Top 8. Naravno da su tako i ušli u sezonu i pokazali su to na mnogim utakmicama, uključujući i duel u Beogradu. Mi smo u našoj situaciji koja se dogodila u januaru kada smo imali veliku pauzu van hale što je posebna problematika u ovom delu sezone. Ono što treba reći je da nemamo ozbiljnih povreda, ali problemi postoje - rekao je trener crveno belih.