CRNO-BELI UPRKOS NE TAKO SJAJNOJ PARTIJI SLAVILI U SLOVENIJI: Partizan se sa nezgodnog gostovanja vraća srećan!

ABA LIGA, 18. KOLO

Kompletan tok meča mogli ste pratiti na našem portalu

Objavljeno: 19:01h

Košarkaši Partizana pobedili su Krku u dvorani Leona Štuklja rezultatom 63:79 u 18. kolu ABA lige.

Odlično su otvorili utakmicu košarkaši Partizana, sjajnom igrom u odbrani su sveli Krku na svega 11 poena, dok su sa druge strane bili raspoloženi u napadu, i tako prvu deonicu dobili rezultatom 19:11.

U drugoj četvrtini proradilo je najveće oružje Krke, a to je šut za tri poena. Pogađali su Stipčević i Tomas, u jednom trenutku su i spustili na -7, ali Partizan nije dozvolio da se ozbiljnije ugrozi razlika, tako da su na kraju prvog poluvremena uspeli da završe sa sigurnom prednošću 30:39.

KK Partizan

Treća četvrtina je bila možda i presudna gde je Partizan pre svega poenima Koprivice i Smailagića uspeo da odigra najbolju košarku na ovom meču, što je rezultiralo i najvećom razlikom 40:56.

Poslednji period utakmice je doneo košarku u brzom ritmu, koja je više odgovarala gostima. Partizan je uspeo da privede utakmicu kraju i tako stigne do 14 pobede u ABA ligi.

Crno-beli su sada na učinku od 14/3, dok je Krka na 3/13.

Sledeće kolo Partizanu donosi meč protiv Borca na svom parketu, a Krka ide u Podgoricu da igra protiv Studentskog centra.

Najefikasniji u timu Željka Obradovića je bio Balša Koprivica sa 15 poena, Smailagić je ubacio 10.

Kod Krke je Rok Stipčević upisao 15 poena uz pogođene četiri trojke, dok su braća Lapornik Luka i Miha dodali po 10 koševa.

IV ČETVRTINA

40. minut - Nemanja Dangubić je poenima sa penala zapečatio pobedu Partizana. 63:79

39. minut - Dve vezane trojke je pogodio Luka Lapornik, Krka je na -10. 57:67

38. minut - Zakuvacanje Glasa, Partizan ima sigurnu prednost. 51:67

36. minut - Evo je trojka Kuruca. 49:65

KK Partizan

35. minut - Gubi loptu Lesor, na drugoj strani pogađa Tomas. 48:59

33. minut - Pogađa Glas za dva. 46:59

32. minut - Lesor je ponovo stao na liniju slobodnih bacanja, ovoga puta je bio polovično uspešan. 43:57

31. minut - Loša odbrana Partizana, trojka Stavrova. U istom minutu Lesor je blokirao Špana. 43:56

III ČETVRTINA

30. minut - Panter oba puta precizan sa linije penala. 40:56

29. minut - Lepo zakucavanja Juraja Macure i to pored Smailagića. 40:52

28. minut - Ponovo Partizan pogađa u poslednjoj sekundi napada, trojka Dangbića. 38:52

27. minut - Uz dosta sreće poentira Smailagić. 38:49

26. minut - Bitni poeni Koprivice. 38:47

KK Partizan

25. minut - Tomas pogodio sa linije slobodnih bacanja. 38:45

24. minut - Kuruc pravi faul, ide na klupu gde dobija kritike od Obradovića. 36:45

22. minut - Druga trojka Roka Stipčevića. 36:43

21. minut - Poluvreme otvara poenima Koprivice. 33:43

II ČETVRTINA

20. minut - Uspeo je Koprvica da ispivotira i na kraju i poentira, Balša je prvi dvocifreni u ekipi Partizana. 30:39

19. minut - Novu trojku za Krku je pogodio Adonis Tomas. 30:37

18. minut - Lesor poentirao iz reketa, potom Miha Lapornik pogodio za tri. 27:35

17. minut - Luka Lapornik pogodio sa linije penala, Krka smanjila prednost Partizana. 21:31

KK Partizan

16. minut - Za razliku od utakmice u Ankari, Lesor je sada pogodio oba slobodna bacanja. 19:31

15. minut - Vraća trojku Dalas Mur. 14:29

14. minut - Nakon minuta bez poena na obe strane, Rok Stipčević pogađa svoju prvu trojku na meču. 14:26

12. minut - Zakucava Ledej posle sjajne kontre Partizana, asistenciju je upisao Avramović. 11:26

11. minut - Tehničku je dobio Stipčević, posle koje je Panter pogodio slobodno bacanje. 11:24

I ČETVRTINA

10. minut - Fauliran je Kevin Panter u poslednjoj sekundi, košarkaš Partizana je bio precizan oba puta. 11:23

9. minut - Aleksa je bio precizan sa penala, Partizan ima dvocifrenu prednost. 11:21

8. minut - Avramović krade loptu, i postiže poene. 8:16

7. minut - Lošar odbrana Partizana, Stipčević je poentirao uz faul. 8:12

6. minut - Poeni Madara na asistenciju Koprivice, Izraelac je pogodio jedno bacanje, ali je Kuruc uhvatio loptu u napadu i doneo Partizanu još dva poena. 5:12

KK Partizan

5. minut - Prva trojka za Krku, pogađa Stavrov. 5:8

3. minut - Posle lepe asistencija Madara, zakucava Koprivica. 2:5

2. minut - Gubi loptu Madar, potom Frenš ne pogađa za dva, da bi poene za Partizan doneo Glas sa linije penala. 2:3

1. minut - Prve poene na utakmici je postigao Balša Koprivica sa linije slobodnih bacanja. 0:2

Košarkaše Partizana očekuje meć protiv Krke u 18. kolu regionalne ABA lige.

Crno-beli u ovaj meč ulaze posle dva vezana poraza, najpre od Mege u ABA ligi, a onda i Turk Telekoma u Evrokupu. U prvom ovosezonskom meču protiv Krke, Partizan je u Beogradu ubedljivo pobedio 92:45.

Partizan je na papiru favorit na ovom meču pošto se trenutno nalazi na drugoj poziciji, dok je Krka poslednja sa samo tri pobede iz 15 odigranih mečeva.

Trener košarkaša Partizana Željko Obradović ističe da izuzetno poštuje ekipu Krke, te da će uraditi sve da njegova ekipa bude 'i fizički i glavom' spremna za duel, posle napornog putovanja u Tursku.

- Očekuje nas duel sa Krkom koja naročito na svom terenu ume da bude jako neugodan protivnik. I ove sezone su pokazali da zaslužuju svako poštovanje i mi u sutrašnju utakmicu moramo ući što je moguće bolje pripremljeni. Kako fizički tako i glavom. Iza nas je utakmica u Evrokupu i situacija koju smo imali sa letovima u odlasku i dolasku iz Turske. Ona nam sigurno neće pomoći kada je svežina ekipe u pitanju, ali nemamo vremena da o tome razmišljamo. Već smo stigli u Novo Mesto i moramo da sav fokus prebacimo na teren - istakao je Željko Obradović.