ZVEZDA PRVI PUT POKORILA PIREJ U EVROLIGI: Dupli trijumf Beograđana nad Olimpijakosom!

evroliga, 20. kolo

Sva dešavanja sa utakmice mogli ste pratiti uživo na portalu Espreso

Objavljeno: 22:07h

U okviru 20. kola košarkaške Evrolige, Crvena zvezda je ostvarila veliku pobedu na gostovanju Olimpijakosu u Atini - 76:72.

Izabranici Dejana Radonjića imali su težak zadatak da prekinu loš niz od tri poraza u elitnom takmičenju - od Efesa, Zenita i ASVEL-a.

Klub iz Pireja je takođe izgubio poslednje dve utakmice (na gostovanju Makabiju i Fenerbahčeu), ali je do večeras bio nepobediv u svojoj dvorani.

Ove sezone kao domaćini imali su svih devet trijumfa u Evroligi, gde su Zvezdu dočekali četiri puta i sva četiri puta slavili.

Ipak, Beograđani su večerašnjeg rivala oborili na pleća u prvom delu sezonu, kada je u hali "Aleksandar Nikolić" bilo 81:76 za srpske crveno-bele, i to im je verovatno dalo dodatnu veru u pozitivan ishod.

Večeras je utakmica bila u egalu praktično sve vreme, ali su uglavnom vodili šampioni ABA lige.

1 / 5 Foto: EPA/Georgia Panagopoulou

Razigrani su bili od starta Volters (12) i Dobrić (14 poena), ali su se i ostali priključivali, a odbrana je bila sjajna.

Olimpijakos su vukli Vezenkov sa 20 i Slukas sa 13 poena, ali su domaći prodali mnogo lopti - čak 17 izgubljenih su imali.

Zvezda je trenutno 14. od 18 timova sa učinkom 8-12, dok je Olimpijakos peti sa "suprotnim" skorom - 12-8.

Tajler Dorsi

Sastav iz Pireja dočekao je "bratksi klub" bez Jorgosa Printezisa i Šeka Mekisika.

- O Olimpijakosu možemo da pričamo samo u superlativu. Odličan tim, igraju izvanredno, imaju dosta razloga da se nadaju pozitivnom rezultatu ove godine, da odu do završnice u Evroligi. Kao što sam rekao, mi smo primorani da razmišljamo samo o sebi, odnosno kako da prevaziđemo sve ovo na što bezbolniji način - rekao je Radonjić pred utakmicu, osvrćući se na gust raspored.

IV ČETVRTINA

40. minut - Slukas je smanjio, ali je već sve bilo rešeno jer je ostalo samo sedam sekundi. Mitrović je overio pobedu sa penala, pa Slukas ublažio trojkom - 72:76.

40. minut - Vajt je odlično pogodio, a Olimpijakos nije iskoristio nekoliko napada. Mitrović je položio u kontri i Zvezda ima +7 na 47 sekundi do kraja - 67:74.

38. minut - Kalinić je iskoristio rupu posle presinga i položio loptu u koš, ali uzvratio je Fal. Vajt onda ispravlja promašaj Kalinića - 67:70.

37. minut - dvojka Vezenkova i Zvezda opet ima samo plus jedan, tajm-aut Radonjića - 65:66.

36. minut - trojka Larencakisa, pa Ivanović polovičan sa linije penala. Slukas prodire i pogađa uz faul - 63:66.

35. minut - Kalinić lepo pogađa sa poludistance ,pa Ivanović krade loptu i polaže. Barcokas traži tajm-aut - 57:65.

34. minut - trojka Ivanovića, Slukas je opet pogodio samo jedno bacanje, ali onda je ubacio divan floter - 57:61.

32. minut - Larencakis je odgovorio na poene Mitrovića - 54:58.

III ČETVRTINA

30. minut - opet je zakucao Fal, ali Kalinić je pogodio trojku posle ofanzivnog skoka saigrača - 52:56.

29. minut - Vokap zakucava preko Cirbesa, pa trojka Lazića iz ugla. Onda žestoko zakucavanje Fala pa faul Kalinića u napadu - 50:53.

27. minut - nova trojka Vezenkova, Radonjić je reagovao tajm-autom - 46:50.

26. minut - pogodio je i Kuzmić. Zvezda sad igra fantastičnu odbranu - 42:50.

25. minut - Olimpijakos nastavlja da olako gubi lopte, kažnjavaju to Volters, Kalinić i Dobrić, ali Vezenkov je između toga pogodio trojku - 42:48.

22. minut - 2+1 Larencakisa, ali Dobrić je uzvratio trojkom - 39:40.

II ČETVRTINA

20. minut - nema poena do kraja poluvremena, iako je Vajt probao da prikuca jedan odbitak, a Dorsi onda promašio trojku - 36:37.

19. minut - po dva poena Voltersa, Lazarevića i Vajta, ali Slukas uz koš-faul dovodi domaćina na -1 - 36:37.

17. minut - Zvezda je jakom odbranom i brzim poenima Vajta stigla do tri poena prednosti, ali je Ejsi trojkom vratio egal - 31:31.

15. minut - nesportska lična Šarla nad Kalinićem koji je promašio oba bacanja, pa pogodio trojku - 26:29.

14. minut - Slukas je zaustavljen, pa Lazić dugim pasom proigrao Holinsa a ovaj kontru završio polaganjem i prekinuo peridood više od dva minuta bez koša - 26:26.

13. minut - divan roling i polaganje Mitrovića, onda niz promašaja na obe strane - 26:24.

11. minut - Ivanović nije završio dobar prodor poenima. Slukas sjajno proigrava Vezenkova, ovaj poentira uz faul - 24:22.

I ČETVRTINA

10. minut - domaćin ušao u seriju 11-0 i preokrenuo. Lazarević je to prekinuo posle tajm-auta pa Zvezda ipak ide na puazu sa prednošću - 21:22.

8. minut - Kuzmić je pogodio oba bacanja posle ofanzivnog skoka, onda poeni i Ivanovića i Cirbesa, a Olimpijakos se muči u napadu - 12:20.

6. minut - onda 2+1 Vezenkova, pa novi poeni Dobrića - 10:14.

5. minut - Dobrić je u kontri na dodavanje Vajta pogodio uz faul - 7:12.

4. minut - prvi ponei Dobrića između trojke Vezenkova i dvojke Dorsija - 7:9.

2. minut - Volters je izjednačio, pa Vajt horogom doneo prednost gostima. Onda razigrani Volters ubacuje trojku - 2:7.

1. minut - Dorsi je poentirao u poslednjoj sekundi nsapada, Kalinić nije pogodio, ali Zvezda opet ima napad - 2:0.