DUGO I NAPORNO PUTOVANJE IH POREMETILO! Partizan NEPREPOZNATLJIV protiv raspucanog Turk Telekoma (FOTO)
KK Partizan, Foto: Starsport©

evrokup, 11. kolo

Komletan tok meča možete pratiti na našem portalu

Objavljeno: 20:23h

Košarkaši Partizana izgubili su u Ankari od Turk Telekoma 85:71, u utakmici 11. kola Evrokupa.

Turski tim je do pobede vodio Entoni Klemons koji je ubacio 20 poena, uz osam asistencija. Najefikasniji u timu Partizana bio je Dalas Mur sa 15 poena, po 14 su postigli Kevin Panter i Matijas Lesor, dok su Aleksa Avramović i Zek Ledej utakmicu završili sa po deset poena.

Crno-beli sada imaju osam pobeda i tri poraza u Evrokupu, dok turski tim ima skor 6/5. Partizan će u narednom kolu Evrokupa gostovati Huventudu, dok će Turk Telekom u goste Slasku.

Posle neuspeha od Mege, ovo je bio drugi uzastopni poraz Partizana u svim takmičenjima. Crno-beli sledeće nedelje u Evrokupu igraju sa Huventudom u gostima.

40' KRAJ UTAKMICE!!!!!!!! Košarkaši Partizana poraženi su od Turk Telekoma u Ankari 85:71. Ništa nije polazilo od ruke izabranicima Željka Obradovića koji su odigrali možda i najlošiju partiju ove sezone.

39' Džonson zakucava u kontri 85:69.

37' Tri minuta ostalo je do kraja utakmice, Turk Telekom vodi 80:66.

35' Lako zakucavanje Lesora, ali na drugoj strani uzvraća Elis 75:61.

33' Jubilarna deseta trojka Turk Telekoma, pogodio je Terel 68:50.

31' Zagorac nije pogodio za tri poena u prvom napadu Partizana, ali zato jeste Turk Telekom na drugoj strani tačnije Gejik za novu najveću predsnost tima iz Ankare 65:46.

ČETVRTA ČETVRTINA:

30' Ogut je pogodio sa zvukom sirene i postavio konačan rezultat posle tri četvrtine 60:48 za Turk Telekom.

29' Mur postiže treću trojku za Partizan na ovom meču 55:45.

25' Ne posustaje tim iz Ankare i održava prednost 49:38.

21' Prvi poeni u drugom poluvremenu delo su Oktavijusa Elisa, dok je sa druge strane pogodio Alen Smailagić 45:34.

TREĆA ČETVRTINA:

20' Klemons je pogodio trojku i tako stavio tačku na prvo poluvreme koje je tim iz Ankare dobio 43:32.

16' Madar postiže bitan koš za Partizan koji smanjuje prednost 33:27.

15' Lesor je pogodio uz faul, a zatim pogodio i dodatno bacanje. Turk Telekom vodi 33:25.

12' Prvi koš Partizana u drugom delu igre postigao je Smailagić 26:20.

11' Tim iz Ankare silovito otvara drugu četvrtinu serijom 5:0. Željko Obradović mora da zatraži minut odmora.

DRUGA ČETVRTINA:

10' Prva četvrtina završena je rezultatom 21:18 u korist Turk Telekoma.

7' TROOOOOJKAAA!!!!!! Panter je postigao koš, vodi Partizan 12:11.

5' Na polovini smo prve četvrtine, domaći tim vodi 8:6.

1' Kevin Panter postiže prve poene na utakmici.

PRVA ČETVRTINA:

Nakon 10 kola u Evrokupu, ekipa Željka Obradovića je na drugom mestu na tabeli ima osam pobeda i dva poraza, koliko i prvoplasirani Huventud.

Turk Telekom je sedmi sa pet pobeda i pet poraza.

Mnogo poteškoća je ekipa Partizana imala da dođe do Turske.

Loši vremenski uslovi preusmerili su let u Izmir, odakle su crno-beli doputovali u Ankaru.