JANIS VODIO BAKSE DO VELIKE POBEDE NAD BOSTONOM: Grk je jednostavno nezaustavljiv!

nba

Neverovatnu košarku igra ovaj momak

Objavljeno: 23:36h

Košarkaši Milvokija slavili su kod kuće protiv Bostona 117:113 u okviru druge utakmice božićnog rasporeda NBA lige.

Seltiksi su bolje ušli u meč i šuterski raspoloženije, pa su posle prve četvrtine poveli 35:22. U nastavku su odražavali prednost da bi na poluvremenu vodili 62:47. Delovalo je da je ovo sigurna prednost gostiju, međutim posle pauze usledio je preokret Baksa na krilima Janisa Adetokumba.

Čak 43 poena postigao je domaći u trećem periodu, od toga pet trojki i tako prišao na četiri poena zaostatka pred poslednji kvartal.

Kris Midlton, Janis Adetokumbo, Milvoki Baks

Boston je otvorio četvrtinu serijom od 8:0 i ponovo obezbedio dvocifrenu prednost. Ali, Adetokumbo nije dozvolio da se na ovome završi, pa je u ovom periodu "spakovao" Seltiksima sam 12 poena. Na kraju su Baksi stigli do trijumfa.

Najefikasniji u pobedničkoj ekipi bio je već pomenuti Janis sa 36 poena, 11 skokova i pet asistencije. Holidej je postigao 17, koliko i Midlton.

U poraženom timu istakli su se Braun i Tejtum sa po 25 poena, Smart je postigao 19, a Pričard 16.

Milvoki je trenutno treći na Istoku sa 21 pobedom i 13 poraza, dok je Boston osmi sa skorom 16:16.