TROJKAŠKI OBRAČUN U ISTANBULU PRIPAO EFESU: Crveno-beli u DRAMI PORAŽENI OD ŠAMPIONA EVROPE! Presudio im SRBIN!

EVROLIGA

Košarkaši Crvene zvezde poraženi su u 17. kolu Evrolige Anadolu Efes 84:83

Objavljeno: 20:37h

Kakav lud meč! Kao na rolekosteru! 24 trojke ukupno je viđeno na utakmici!

Domaća ekipa je u prvih deset minuta pogodila tri ili četiri trojke. Tako da je Šampion Evrolige prvu četvrtinu završio sa deset poena prednosti - 31:21.

Kao po recepturi, ekipa Dejana Radonjića se trgla u drugoj četvrtini. Ubacili su crveno-beli u treću brzinu i preokrenuli meč u svoju korist. Dozvolili su domaćoj ekipi svega 12 poena za deset minuta četvrtine.

Velika borba viđena je u nastavku meča. Treba napomenuti da je posle -10, Zvezda došla i do +10!

Imali su crveno-beli pobedu u rukama, dve trojke za redom Lazarevića. Potom i trojka Kalinića odveli su beogradski tim na +7. Ipak, dramatična završnica pripada domaćoj ekipi.

Vasa Micić je bio precizan za dva poena u poslednjih deset sekundi meča. Potom Kalinić promašuje dva slobodna bacanja, a "tas na vagi" sa linije za slobodna bacanja u korist Anadolu Efesa stavlja ponovo Micić za pobedu svog tima 84:83.

U redovima Zvezde poenima su se istakli: Kalinić 20, Lazić 12, Volters 11.

U ekipi Efesa, najefikasniji su bili: Plajs 23, Micić 21 i Bobua 10

Crvena zvezda u narednom kolu igra protiv Zenita, 30. decembra od 19 časova. Anadolu Efes dva sata ranije igra protiv Uniksa u Kazanju.

Tok meča:

Kraj meča 84:83

10. minut: Kalinić promašuje oba slobodna bacanja. Na drugoj strani Micić oba puta precizan

9.minut: Vasa Micić upisuje poene sa penala

8. minut: Voltersu izlazi lota iz koša, ali sa slobodnih bacanja precizan

6. minut: KALINIĆ UPISUJE JOŠ JEDNU!

5. minut: LAZAREVIĆ UPISUJE NOVU TROJKU! Da ne pomislite da je ponovljen četvrti minut u kucanju!

4. minut: Lazarević upisuje trojku!

2. minut: Ivanoviććć NOVA TROJKA! Delovalo je da Zvezda nema rešenja u napadu, a potom najbolji mogući način da se poentira

1. minut: Micić uz povike MVP pogađa 2+1

III četvrtina: 65:68

10. minut: Ivanović pogađa NOVU TROJKU ZA ZVEZDU! 65:68

9. minut: 60:65, Razmenjene trojke - Kalinić na jednoj, Micić na drugoj!

7. minut: Larkin pogađa poene nakon dva napada Zvezde bez realizacije

6. minut: Micić se spetljao u napadu, brz prenos lopte koja dolazi do Lazića koji iz ugla ubacuje novu trojku za +9 - 53:62

5. minut: Vasilije Micić ubacuje trojku, prve poene na meču. Na drugoj strani Kuzmić 2+1

4. minut: Kalinić ubacuje poene, Branko Lazić se odlično postavlja Vasi Miciću - faul u napadu. Kuzmić ubacuje poene

3. minut: Plajs ne zna da promaši danas za tri poena -48:52

1. minut: Tibor Plajs već dolazi do 18. poena. Kalinić UPISUJE TROJKU

II četvrtina: 41:46

10. minut: 41:46 Volters nakon prodora. Larkin zakucava na drugoj strani

9. minut: Branko Lazić - NOVA TROJKA! Deseti poen na meču - 39:44

8. minut: Plajs pogađa novu trojku, četvrtu od isto toliko pokušaja

7. minut: Singlton pravi faul nad Brankom Lazićem. Tim prekršajem Efes izlazi iz bonusa. Volters za predost Zvezde

5. minut: Plajs treća trojka. Kalinić upisuje šesti poen. Ivanooooviiiiććć za TRI! 36:35

4. minut: Zvezda se kao i protiv Bajerna budi u drugoj četvrtini. Serijom 9:0 ekipa Dejana Radonjića dolazi do 31:30

2. minut: Kuzmić upisuje prve poene. Najviši je bio u skoku nakon promašaja Voltersa serija 5:0

1. minut: Protekao je bez poena, drugi minut počinje TROJKOM Lazića

I četvrtina: 31:21

10. minut: Vajt pogađa trojku (šesti poen na meču). Buboa ubacuje deseti poen na meču

9. minut: Anderson pogađa novu trojku za Efes. Branko Lazić precizan oba puta sa penala28:18

8. minut: Vajt nakon grčevite borbe Cirbesa i Markovića pod obručem. 2+1

7. minut: Kalinić je ugurao igrače Efesa zajedno sa loptom kroz obruč. Buboa upisuje novu trojku - 21:13

6. minut: Anderson ima priliku za 2+1, nakon faula Mitrovića, realizuje - 18:9. Mitrović ubauje nove poene .

5. minut: Larkin precizan oba puta sa penala. Volters lepo probija na drugoj strani - peti poen na meču! 13:7. Mitrović zakucava za 13:9

4. minut: Holins pogađa poene za Zvezdu i smanjuje prednost - Blajs vezuje dve trojke 11:5

3. minut: Bubua, lep prodor, nakon nove trojke Efesa 8:3

1. minut: Zvezda je imala prvi napad, ipak crveno-beli nisu realizovali prva dva napada na meču. Anderson pogađa trojku, a Volters uzvraća istom merom 3:3

Crveno-beli trenutno zauzimaju 11. poziciju na tabeli elitnog takmičenja sa skorom 7-9, dok je učinak ekipe Ergina Atamana polovičan, 8-8, što im je dovoljno za osmo mesto.