PAKAO "PIONIRA" PROGUTAO BAJERN! Zvezda trojkama ODOLELA Bavarcima! Neizvesno do poslednje sekunde! PIŠE SE POBEDA!

evroliga

Košarkaši Crvene zvezde i Bajerna odigrali su rezultatski neizvestan meč. Na kraju pobeda domaće ekipe 81:78

Objavljeno: 23:50h

Gostujući tim je imao u prvoj četvrtini seriju 5:0.

Ipak, crveno-beli su imali seriju trojki!

Pogađali su - Dobrić, dve za redom, Lazić, Marković i Volters... i pored toga ekipa Dejana Radonjića nije uspela da se rezultatski odvoji.

"Škripalo" je u skoku, a Vladimir Lučić se ponovo pokazao kao lider ekipe Bajerna.

U trećoj četvrtini ekipa Trinkijerija je već nakon nešto više od dva minuta izašla iz bonusa.

Crveno-beli su u ovoj četvrtini ubacili sedam poena iz dva napada, što se ne dešava često. Vladimir Lučić je dominirao, dok je Zvezda već u početnim minutima ostala bez Davidovca koji je iskrenuo zglob, pa je ostatak meča presedeo sa ledom na nozi.

Poslednja četvrtina je protekla u rezultatskoj klackalici. Smenjivale su se dve ekipe u prednosti - ali su više sreće i znanja imali igrači Zvezde koji su zabeležili novu pobedu. Imali su prednost od osam poena, koju su uspeli da sačuvaju do kraja.

U domaćoj ekipi Kalinić je ubacio 20 poena, Lazić 12, Ivanović 11.

Na drugoj strani najefikasniji Vladimir Lučić 21 poena, dok je drugi Srbin u dresu Bajerna, Jaramaz dodao 11.

U narednom kolu Zvezda igra protiv Anadole Efes, u gostima, 22. decembra, dok Bajern dan kasnije dočekuje Baskoniju.

1 / 3 Foto: @Starsport/Srđan Stevanović

Tok meča:

10. minut: Kalinić jedno od dva sa slobodnih bacanja, potom odličan u odbrani - blokira Jaramaza. Ipak, Jaramaz pogađa trojku - KRAJ MEČA

8. minut: 80:72 nema trojke za goste

6. minut: Mitrović povećava prednost. Sjajno čitanje igre igrača Zvezde!

5. minut: Ivanović - hrabro i uspešno 71:70. Mitrović za - 73:70! Lazić ubacuje trojku za šest poena prednosti i oduševljenje u Pioniru!

4. minut: Kalinić ponovo pokazuje da je u vrhunskoj formi

2. minut: Kalinić sa distance za dva. Hanter na drugoj strani precizan - 68:69

1 / 5 Foto: Starsport©

10. minut: Lučić pokazuje dominaciju - Nova trojka - Hanter zakucava za prednost gostiju 65:67

9. minut: Ivanović ubacuje novu trojku za Zvezdu! Uz to tehnička grečka - 7 poena iz dva napada za Zvezdu

8. minut: Lučić pogađa trojku kojom gostujući tim dolazi do prednosti. Pogađa reprezentativac Srbije i sa slobodnih bacanja. Lazić pogađa trojku za crveno-bele

6. minut: Jaramaz pogađa. Potom faul Kuzmića nad Lučićem. Sudije prekidaju kontru Zvezde - pravedno ili ne, pitanje je?!

5. minut: 56:51 - minijatura Nikole Kalinića! Holins zakucava nakon presečenog napada gostujućeg tima

3. minut: Ognjen Kuzmić oba puta precizan sa linije za slobodna bacanja - 52:49

3. minut: Bajern je već ispunio bonus, Kalinić na liniji za slobodna bacanja Davidovčev zglob je u ledu.

1 / 5 Foto: EPA/Andrej Cukić

II četvrtina:

10. minut: Lučić pokazuje da je nosilac igre Bajerna - 11 poena. Mitrović na drugoj strani 46:43. Mnogo sreće za Bajern koji dolazi do novih poena!

8. minut: Lučić muči Zvezdu - deveti poena iz teške pozicije - Voltersss za novu TROJKU!

8. minut: Kalinić upisuje deseti poen - precizan i sa linije za slobodna bacanja - 41:39

6. minut: 38:37 - Voltersu lopta nije htela u koš. Iz odbojke gosti dolaze do poena

5. minut: Markoviććć NOVA TROJKA!!! Lučić vraća na drugoj strani!

4. minut: Lazić ubacuje prvu trojku na meču! 33:33

4. minut: Dobrićććććć devet poena! Tri pogođene trojke! Sjajna akcija zvezde - Marković fenomenalnim pasom pronalazi Mitrovića, Luka je uočio samog Dobrića koji pogađa novu trojku! 30:31

3. minut: Dobrić ubacuje drugu trojku na meču! Davidovac dodaje još dva poena

1. minut: Kuzmić iz odbojke - 22:23

I četvrtina:

10. minut: Jaramaz ubacuje novu trojku za Bajern - treća. Na drugoj strani sedmi poen večeras ubacuje Kallinić - 20:19. Trojka Zvezde nakon promašenog slobodnog bacanja! Hanter na drugoj strani za novu prednost Bajerna 20:21

9. minut: Vajer-Veb poentira nakon promašaja Lučića za tri poena. Serija bajerna 5:0 - 14:16

8. minut: Kalinić sjajno zakucava za prednost Zvezde -13:11. Nikako Zvezdi da se desi 2*1, iako su bili nekoliko puta u prilici

7. minut: Majk Cirbes odlično, još jednom pogađa

6. minut: Cirbes na liniji za slobodna bacanja, nakon promašaja Luke Mitrovića - 9:10

5.minut: Mitrović ubacuje poene za 8:9

4. minut: Prve poene ubacuje Lučić, i to drugu trojku na meču za Bajern

3. minut: Sjajan potez Mitrovića, dodavanje preko celog terena, Kalinić sa slobodnih bacanja polovičan - jedan pogodak od dva bacanja

2. minut: Tomas pogađa prvu trojku na meču 2:3. Mešutim u narednom napadu Dobrić uzvraća istom merom 5:5

1. minut: Prvi napad na meču imala je Zvezda, Kalinić ubacuje prve poene 2:0

Nakon 15 odigranih kola, crveno-beli su zabeležila šest pobeda i devet poraza.

Dok je Trinkijerijeva ekipa zabeležila sedam pobeda i osam poraza.

Pored bivšeg trenera Partizana koji sada trenira večerašnjeg Zvezdinog protivnika tu su Vladimir Lučić i Ognjen Jaramaz koji su nosili crno-beli dres