MEČ PUN NABOJA, DOBRIH POTEZA I PREOKRETA! ZVEZDA PRED SAM KRAJ MEČA SLOMILA OLIMPIJAKOS! Druga pobeda za redom!

Evroliga

Utakmicu punu preokreta i sportskog naboja videli smo u "Pioniru". Crvena zvezda je savladala Olimpijakos rezultatom - 81:76 u 14. kolu Evrolige!

Objavljeno: 21:00h

Najveću prednost beogradski crveno-beli upisali su svega minut pred kraj utakmice, kada je Branko Lazić pogodio trojku za osam poena više.

Do tada, rezultatska klackalica od kraja prve četvrtine, pa do samog kraja meča. Prava rezultatska klackalica, ali i sjajna košarkaška predstava viđena je u Pioniru. Atraktivne asistencije, zakucavanje Mekisika, čvrsta odbrana na obe strane, vezane trojke, vatreno navijanje.

U večerašnjem meču izdvojio se Nikola Kalinić koji je ubacio 25 poena, tome je dodao šest asistencija i četiri skoka. Pratio ga je Mitrović sa 12, odnosno Davidovac sa 11 postignutih poena.

Na drugoj strani najefikasniji bio je Dorsi 18, Slukas je dodao 12, baš kao i vezenkov.

Olimpijakos je imao seriju od tri pobede koja se završava večeras u Beogradu.

U narednom koluCrvena zvezda dočekuje Barselonu, 14. decembra od 19 časova, dok Olimpijakos dan kasnije igra kod kuće protiv Bajern Minhena.

1 / 2 Foto: Espreso/Ana Gajicic

IV četvrtina:

KRAJ MEČA: 81:76

10. minut: Nikola Kalinić prima loptu na svojoj polovini, pod pritiskom je prenosi i odmah ubacuje dva poena

9. minut: LAZIĆ ZA TRI POENA - NAJVEĆA PREDNOST ZVEZDE NA MEČU!

8. minut: Kalinić je ugurao loptu. Voljom do poena - 75:70

8. minut: Mitrović ubacuje 12 poen. Navijanje uzavrelo! Mekisik pogađa jedno od tri "penala"

7. minut: Slukas pogađa trojku! Volters upisuje dvojku na drugoj strani

6. minut: VOLTERS POGAĐA TROJKU! BUDI SE PUBLIKA! Kalinić za dva - 69:66

5. minut: Mekisik - sjajano zakucavanje! Kalinić na drugoj strani uzvraća elegantnim pogotkom

4. minut: Luka Mitrović sa linije za slobodna bacanja dva od dva - 62:62

3. minut: Luka Mitrović sa linije za slobodna bacanja dva od dva

2. minut: Volters upisuje prve poene za Zvezdu u četvrtoj četvrtini! Printezis pogađa na drugoj strani - 58:60

1. minut: Poslednja četvrtina otvorena sa dve promašene trojke, na svakoj strani po jedna. Slukas na liniji za slobodna bacanja - 2 od 2.

III četvrtina:

10. minut: Tehnička klupi Olimpijakosa zbog prigovora nakon faula nad Kalinićem, koji pogađa tri od tri - 56:53. Slukas uz zvuk sirene pogađa, ali koš nije priznat - 56:53!

9. minut: Larenzakis pravi seriju grešaka, ali Zvezda nije uspela da ih pretvori u prednost

8. minut: Nikola Ivanović sa slobodnih bacanja jedno od dva za 53:53

7. minut: Kalinić upisuje 14. poen - 51:53. Tehnička Larenzakisu zbog simuliranja faula pri šutu za tri poena

6. minut: Martin poentira u lepoj akciji Olimpijakosa

5. minut: Sjajna odbrana Zvezde, bez poena u napadu. Dorsi pogađa treću trojku na meču - 49:51

4. minut: Majstorija Kalinića iz veoma teške pozicije

3. minut: Lazić pogađa 2+1 sa slobodnih bacanja! Davidovac, nova trojka!

2. minut: Dve trojke na otvaranju drugog poluvremena. Davidovac je vratio "milo za drago" ekipi Olimpijakosa . Dorsi dodaje još dva poena gostima - 43:39

1 / 7 Foto: @Starsport/Srđan Stevanović

II četvrtina:

10. minut: 36:38 vodi ekipa Olimpijakosa nakon prvog poluvremena! Tim Dejana Radonjića je vodio veći deo meča.

9. minut: Prvi put gostujući tim vodi na meču 34:35. Nije dugo trajalo s obzirom da Kalinić ubacuje deseti poena. Slukas ubacuje trojku!

8. minut: Larenzakis upisuje trojku, što je nateralo Dejana Radonjića da traži tajm-aut!

7. minut: Kalinić ubacuje drugu trojku na meču - 32:28. Marković sjajnom asistencijom na drugom kraju terena pronalazi Kalinića 34:28

5. minut: Mitrović ubacuje šesti poen na meču. Mekisik ubacuje trojku na drugoj strani 29:26

4. minut: Trojka Ivanovića koji deluje raspoloženo za igru. Martin na drugoj strani ubacuje dva poena

3. minut: Dejan Radonjić dobija upozorenje sudije pred tehnički faul nakon prigovora. Marković sjajno do Mitrovića za 23:19

1. minut: Mitrović sa zadrškom pod košem, na sjajan pas Ivanovića 21:17

I četvrtina:

10. minut: 19:15 kraj prve četvrtine. U nekoliko navrata tim Dejana Radonjića imao je i +7

9. minut: Dezenkov nakon malo odbojke dolazi do petog poena na meču - 17:15

8. minut: 17:13 vodi Zvezda, nakon nove trojke Olimpijakosa

7. minut: Kalinić ubacuje treću trojku za Zvezdu

6. minut: Kuzmić upisuje do sada tri skoka u defanzivi a potom upisuje nove poene - 14:7. Vezenkov ubacuje trojku na drugoj strani

5. minut: Papanikolau ubacuje prvu trojku na meču za ekipu iz Pireja 9:5

3. minut: Trojka Davidovca. Pored odlične odbrane potom i tri poena - 7:2

2. minut: Pal se izborio dobro za poziciju pored Kuzmića i upisao prve poene . Na drugoj strani Davidovac sa distance - 4:2

1. minut: Olimpijakos je imao prvi napad na meču, bez uspeha i prvih poena. Iz drugog napada crveno beli preko Kuzmića upisuju prve poene na meču - 2:0

- Crveno-beli iz Pireja nalaze se u seriji od tri trijumfa, te trenutno drže treće mesto sa skorom 9-4.

- Sa druge strane beogradski crveno-beli su protekle sedmice prekinuli niz od tri neuspeha.

Zvezda je slavila u gostima Zenita, a ovaj duel sa Olimpijakosom je prvi od tri zaredom, koji će igrati u Beogradu.