PARTIZAN MAESTRALNOM ODBRANOM SLOMIO BUDUĆNOST: Crno-beli stigli do pobede na krilima Avramovića i Smailagića!

aba liga

Sjajan meč i nova pobeda crno-belih

Košarkaši Partizana slavili su u derbiju 9. kola ABA lige protiv Budućnosti rezultatom 75:66.

Najefikasniji u domaćem timu bili su Smailagić sa 20 i Avramović sa 17 poena. Gregor Glas postigao je takođe neke važne poene u trećoj deonici kada su crno-beli zapalio u krizu i time vratio meč pod kontrolu.

KK Partizan

Kod Budućnosti istakli su se Sili sa 21. i Kobs sa 16 poena, ali pored 19 izgubljenih lopti koliko su imali gosti teško je pobediti jednu ovakvu utakmicu.

IV ČETVRITNA

10. minut: Smailagić pogađa na jednoj, Kobs na drugoj strani za konačnih 75:66.

10. minut: Zakucava Kuruc za 73:61 i novu pobedu crno-belih.

7. minut: MAESTRALNA ODBRANA PARTIZANA! Smailagić nakon nove iznuđene greške Budućnosti podiže povećava prednost na +13.

7. minut: Neverovatna igra Alekse Avramovića, na njegovim krilima crno-beli stižu do 67:56!

KK Partizan

6. minut: Sjajna odbrana crno-belih je raspalila Arenu! Partizanvodi 63:56.

4. minut: Trojka Silija, opet je Budućnost na -2.

2. minut: Pogodak Kobsa za 56:53.

3. minut: Micov pogađa izuzetno tešku trojku za 56:51.

2. minut: Poslednju deonicu Mur otvara poenima nakon sjajnog prodora.

III ČETVRTINA

10. minut: Kakava trojka Glasa, mladi Slovenac dovodi Partizan na +5.

9. minut: Trojka Glasa za 50:45.

8. minut: Trojka Silija, dolazi Budućnost na samo -1. 13:3 serija gostujućeg tima!

KK Partizan

7. minut: Poeni Popovića sa linije za slobodna bacanja, Budućnost na samo - 2!

6. minut: 2+1 Kobsa spuštaju prednost domaćih na samo +4.

5. minut: Trojkom Micova i polaganjem Vajlija Budućnost stiže do rezultata 43:37.

3. minut: Prve poene iz igre u trećoj deonici postiže Aleksa Avramović za 43:32.

KK Partizan

II ČETVRTINA

10. minut: Crno-beli na odmor odlaze rezultatom 41:30.

10. minut: Partizan odgovorio maestralnom igrom i ponovo došao do dvocifrene prednosti 39:28.

9. minut: Trojka Micova, Budućnost smanjuje prednost Partizana na samo - 4.

8. minut: Serija Budućnosti 5:0 za 30:25.

6. minut: Sjajna akcija crno-belih krunisana trojkom Smailagića, Partizanova prednost 30:20 primorala Džikića da pozove tajm-aut.

5. minut: Trojka Glasa za 27:20.

KK Partizan

5. minut: Pogodak Micova naterao je Željka Obradovića da pozove prvi tajm-aut, rezultat: 24:20.

3. minut: Smailagić otvara drugu deonicu sa dva zakucavanja. (24:18)

I ČETVRTINA

10. minut: Poenima Madara sa linije za slobodna bacanja Partizan odlazi na pauzu rezultatom 20:13.

10. minut: Poeni Madara odmah pri ulasku u igru, crno-beli vode 17:11.

9. minut: Na poene Silija, Smailagić odgovara zakucavanjem - rezultat 15:9.

8. minut: Četiri vezana poena Ledeja, Partizan vodi 13:7.

7. minut: "Prazan hod" na obe strane prekida Silli trojkom. (9:7)

4. minut: Trojka Avramovića naterala je Džikića da pozove prvi tajm-aut na meču! (9:2)

KK Partizan

3. minut: Ukradena lopta i zakucavanje Avramovića u kontri za 6:2 u korist domaćih.

2. minut: Sjajno zakucavanje Koprivice za 4:0 u korist domaćih.

1. minut: Avramović ponima otvara utakmicu za Partizan.

KK Partizan

Crno-beli će u ovaj duel ući kao prvoplasirani na tabeli sa samo jednim porazom koji im je u prošlom kolu naneo "večiti rival", dok će četa Aleksandra Džikića pokušati da večerašnjim trijumfom dođe do istog skora kao Partizan.