ZVEZDA SLAVILA U PRVOM DERBIJU: Crveno-beli sjajnom odbranom zaustavili glavne adute Partizana!

aba liga 8.kolo

Kompletan tok meča mogli ste pratiti putem portala Espreso

Objavljeno: 21:15h

Košarkaši Crvene zvezde su pobedili Partizan sa 71:56 u osmom kolu ABA lige.

Zvezda je otvorila utakmicu sa 7:0 poenima Dobrića i Kuzmića, Partizan se vratio preko Smailagića. Crveno-beli su onda uspeli da povećaju prednost 13:8 i zadrže do kraja četvrtine.

Druga je donela dosta borbe gde je ponovo bila bolja Zvezda. Crveno-beli su uspeli da povećaju prednost na +9, Partizan je uspeo da smanji na 25:21.

Međutim na kraju je Zvezda preko Mitrovića uspela da na poluvreme ode sa +11 32:21, utakmica se igra kao i očekivano na mali broj poena.

KK Crvena zvezda

Drugo poluvreme su bolje otvorili domaći preko Mitrovića i Kalinića, ali se Partizan uspeo da se vrati na svega -5 45:40 preko Smailagića i Mura, ali nije uspeo da preokrene rezultat.

U poslednjoj deonici je Zvezda pogađala za tri što nije u prethodnim deonicama, pogađali su redom Kalinić, Dobrić i Lazić. I na kraju stigli do ubedljive pobede na prvom večitom derbiju ove sezone 71:56.

Najefikasniji kod domaćih je bio Luka Mitrović sa 16 poena, Dobrić je imao jedan manje, dok je Kalinić upisao 12.

Kod Partizana dominirao je Smailagić sa 15 poena i devet skokova, a Mur je dodao 13.

Posle ovog kola Crvena zvezda i Partizan su izjednačeni na tabeli sa skorom 7:1.

Sledeće kolo Zvezda igra sa Derbi Studentskim centrom, dok će Partizan dočekati Budućnost.

IV ČETVRTINA

40. minut - Poslednje poene na meču su postigli Mur i Kalinić. 71:56

38. minut - Dobrić ukrštenim korakom pogadio za dva, a potom Mur pogodio novu trojku. 67:53

37. minut - Nova trojka Mura, koji je uz Smailagića jedini raspoloženi igrač kod Partizana. 65:50

36. minut - Zagorac je pogodio za dva. 65:47

1 / 5 Foto: Starsport©

35. minut - Nastavljaju domaći da pogašaju za tri, Lazić je pogodio. 65:44

34. minut - Treća trojka za Zvezdu u četvrtoj četvrtini, a svoju treću je pogodio Dobrić. 62:44

32. minut - Iz izgubljene lopte Partizana iz kontre pogađa trojku Holins, Zvezda je na +15 57:42

32. minut - Kalinić pogaša iz kontre, Luka Mitrović ostao da leži na parketu zbog udarca u oko.

31. minut - Trojkom Zvezda otvara poslednju deonicu, pogodio ju je Nikola Kalinić. 50:40

III ČETVRTINA

30. minut - Mitrović je ponima sa linije slobodnih bacanja postavio rezultat 47:40 čime se završila treća četvrtina.

29. minut - Mur pogađa trojku, Partizan spustio prednost Zvezde na samo 45:40. Sedam poena zaredom Amerikanca

28. minut - Problem za Zvezdu je četvrti faul Kuzmića, Panter pogođa oba bacanja.

28. minut - Partizan je na -10 posle lakih poena Mura, koji je u sledećem napadu napravio faul koji je poslao Ivanovića na liniju slobodnih bacanja.

26. minut - Nastavlja se serija Partizana preko poena Smailgića sa linije slobodnih bacanja, krilni centar crno-belih je na 15 poena.

26. minut - Vezuje Partizan dva dobra napada i poenima Smailagića i Zagorca smanjio prednost na 42:29

24. minut - Promašio je zakucavanje Smailagić, a u sledečem napadu Zvezde Kalinić je poentiraju za dva. 42:25

22. minut - Dobrić pogađa drugu trojku, Zvezda na +10. 36:23, Novim poenima Mitrovića domači sada imaju novu ubedljivu prednost 38:23

21. minut - Smailagić prvi dvocifreni u Partizanu, posle poena sa slobodnih bacanja 32:23.

II ČETVRTINA

20. minut - Posle prvog poluvremena Zvezda ima prednost od 32 :21, kod domaćih je najbolji Luka Mitrović sa deset poena, dok kod Partizana je najbolji Smailagić sa devet.

KK Partizan, KK Crvena zvezda

20. minut - Zvezda poenima sa slobonih bacanja vraća prednost. 30:21

19. minut - Prvu trojku za Partizan je pogodio Smailagić. 25:21. Tajm aut Zvezda

18. minut - Prvi poeni Zeka Ledeja na dodavanje Smailagića. 25:18. Faul prvi Kuruks, kojim Partizan izlazi iz bonusa, Zvezda je to uradula ranije.

17. minut - Crno-beli se i dalje muče sa šutem za tri, za sada 0-8 šutiraju za tri poena, a Zvezda gubi treću loptu zaredom. 25:16

1 / 3 Foto: Starsport©

16. minut - Sjajna blokada Koprivice.

16. minut - Kuzmić posle asistencije Kalinića pogađa za dva i dovodi Zvezdu do najveće prednosti 25:16

15. minut - Strpljv napad Partizana, koji je rešio zakucavanjem Dangubić, da bi onda u sledećem napadu posle izgubljene lopte Madar napravio nesportski faul nad Kalinićem. 21:16.

14. minut - Volters flouterom povećava prednost Zvezde, pa onda posle dobre odbrane Holins zukacava i Zvezda je na 21:14

13. minut - Snažno zakucavanje Smailagića, Partizan na -3

11. minut - Prvi poeni Madara koji je izeno loptu do obruča za njegove prve poene. 15:10

I ČETVRTINA

10. minut - Poenima Mitrovića iz horoga završava se prva četvrtina. 15:8

10. minut - Promašaji na obe strane, prvo Simonović nije pogodio za tri, da bi potom na drugoj strani Smailagić promašio šut van linije 6,75. 13:8

8. minut - Holins prekida seriju Partizana šutom iz okreta, potom Mitrović polaže na drugi obruč. 13:8

6. minut - Panter ponovo pogađa, Partizan se vraća, usledilo je i zakucavanje Smailagića, pa onda i polaganje. 9:8

1 / 4 Foto: Starsport©

5. minut - Sjajna rampa Smailagića nad Voltersom, a u kontri je prve poene za Partizan upisao Panter. 9:2

3. minut - Crno-beli loše šuterski otvorili duel, Kalinić sa bacanja povećava prednost. 7:0

2. minut - Zvezda bolje otvorila derbi, posle polaganja Voltersa trojka Dobrića. 5:0