BOBI DOBIO MINUTAŽU, PA ISKIDAO: Dončića nema ko da čuva, Bogdanovićevo loše veče nije pokvarilo slavlje Atlanti!

NBA

Tri ekipe su izborile četvrtfinale plej ofa

Objavljeno: 08:48h

Dalas Maveriksi su došli na korak od plasmana u sledeću rundu, pošto su u gostima savladali Kliperse sa 105:100.

Srpski reprezentativac Boban Marjanović, dobio je veću minutažu ovoga puta i iskoristio je na pravi način, bio je treći strelac ekipe sa devet poena, tome je još dodao sedam skokova za 20 minuta provedenih na parketu.

Ipak, titula za najzaslužnijeg igrača u ovom dvomeču pripada Luki Dončiću koji je još jednom odigrao izvanrednu partiju i tako doneo veliki trijumf Dalasu.

Dončić je upisao dabl dabl sa 42 poena, 14 asistencija i osam skokova.

Bogdan Bogdanović nije imao svoje veče, pogodio je tek četiri šuta iz igre (1/7 za tri), pa je susret okončao sa devet poena. Ipak, dao je važan doprinos u odbrani, upisao dve ukradene lopte i blokadu, odlično pomogao Jangu u organizaciji napada (šest asistencija), kao i centrima u kontroli skoka pod svojim obručem (sedam skokova, šest u odbrani).

Ipak, Atlanta je savladala Njujork Nikse 89:103

Posle tesnog prvog poluvremena, sve je stalo u igri ekipe Toma Tibodoa u nastavku.

Sa druge strane Atlanta je pored dobre odbrane igrala veoma raznovrsno u napadu, Jang i Bogdanović su imali problema u šutu sa distance, ali su se zato postarali da uključe saigrače, te su u napadu uglavnom pronalazili dobra rešenja.

Četa Nejta Mekmilana je imala dobru kontrolu lopte (11 izgubljenih, naspram 16 Niksa), grizla je u odbrani (sedam ukradenih lopti i osam blokada), pa je i pored ne tako sjajnog šuterskog izdanja zasluženo stigla do trijumfa.