NAKON VELIKE DRAME BUDUĆNOST SLAVILA U MORAČI! Gledaćemo utakmicu broj četiri 75:71

aba liga finale

Očekuje se slična atmosfera kao u Beogradu

Objavljeno: 22:44h

Košarkaši Budućnosti su pobedli Crvenu zvezdu u trećoj utakmici ui tako produžili seriju finala ABA life 75:71.

Počela je veoma tvrdo ova utakmica, tako da smo posle dva minuta videli samo tri poena. Tokom celog prvog perioda smo gledali smenu u vođstvu da bi na kraju Zvezda vodila sa 15:19.

ABA liga

Druga je protekao kao i prvi gde se nijedna ekipa nije osetno odvojila već je najveća prednost bila +3- Ali na kraju prvog poluvremena su srećniji bili domaći jer je na semaforu stajalo 35:32.

Treća četvrtina je bila slična samo za razliku od prvog poluvremena, u ovoj je Budućnost imala +7 koju su posle 30 minuta košarke imali prednost od 51:47.

Poslednja deonica bila je u znaku Budućnosti jer su tokom celog njenog trajanja imala prednost. Najviše zbog serije od 10:0. Ali je pred kraj Zvezda uspela da se vrati trojkom Dobrića, ali današnji džoker Budućnosti je bio Dela Vale koji je poenima sa linije slobodnih bacanja doneo pobedu svojoj ekipi. 75:71

ABA liga

Najbolji kod Budućnosti je bio upravo Italijan sa 17 poena, Ivanović je imao 11, koliko i Nikolić. Kod Zvezde je najviše poena upisao Lojd 19, Dobrić je upisao 17, a Davidovac i Noko po deset s tim što je Kamerunac imao i 11 skokova.

Utakmica beoj četiri se igra u ponedeljak.

Kraj utakmice

IIII ČETVRTINA

40. minut - Poslednje poene je postigao Dela Vale sa linije slobodnih bacanja. 75:71

39. minut - Pogodio je Dobrić trojku, ali je odmah uzvratio Dela Vale, nakon toga Lojd ide na liniju slobodnih bacanja. 73:69

39. minut - Posle petog faula Simonovića, Ivanović sa linije slobodnih bacanja ide Budućmost na +4. 70:66

38. minut - Zakucava Rid, uzvraća Noko +5 je za Budućnost 68:63

37. minut - Vraća se Zvezda , serijom od četiri poena smanjena prednost na tri razlike. 64:61

35. minut - Posle nove prednosti od sedam razlike, Radonjić zatražio taj aut 64:57

34. minut - Zakucavanjem Nikolića Budućnost ponovo vodi, Volden je napravio svoj peti faul. Na liniju slobodnih bacanja ide Dela Vale. 57:53

32. minut - Poenima Lojda na jednoj, odnosno Mitrovića na drugoj počinje poslednji period, ali energijom Lazića u odbrani Zvezda stiže do izjednačenja. 53:53

III ČETVRTINA

30. minut - Ponovo pogađa Melvin Edžam posle ofanzivnog skoka, i serijom od 9:0, Budućnost stiže do presnosti od 51:44. Ali jako bitnu trojku je pogodio Davidovac uz zvuk sirene.

29. minut - Melvin Edžam vraća Budućnost u prednost, velike promašaje u proteklim napadima su imali košarakaši Zvezde. 45:44

1 / 3 Foto: Starsport©

27. minut - Poenima Ognjena Dobrića, Zvezda na +3. 41:44

26. minut - Noko igra sjajnu utakmicu, ponovo je prednost na strani gostujućeg tima, a veliki problem je četvrti faul Voldena. 38:40

25. minut - Seriju promašaja prekida Volden trojkom, Zvezda ponovo vodi. 36:38

24. minut - Opet gledamo period utakmice teški promašaji na obe strane, samo četiri poena do sada. 36:35

22. minut - Trojkom Lazića otvara Zvezda drugo poluvreme, samo je poen prednosti za Budućnost. 36:35

II ČETVRTINA

20. minut - Posle prvog poluvremena Zvezda ima tri poena prednosti. I to najviše zahvaljujući poenima Džordana Lojda. 35:32

18. minut - Trenutno serija promašaja na obe strane, faul je napravio Dobrić na liniju slobodnih bacanja ide Edžam. 31:30

17. minut - Volden napravio je treći faul, a potom Dela Vale je pogodio trojku. 30:30

16. minut - Kakav potez Lojda, koji je posle skoka u napadu Noka pogodio uz faul. Zvezda ponovo vodi. 27:28.

15. minut - Trojka Lojda, pa onda Mitrović na drugoj strani pogađa za Budućnost. Posle faula na liniji slobodnih bacanja je Kobs. 27:25

13. minut - Trojka Ivanovića kojom se domaći približavaju na samo poen razlike. 20:21

12. minut - Prve poene za Budućnost je imala preko Mitrovića koji je zakucao preko Kuzmića. 17:19

I ČETVRTINA

10. minut - Trojkom Davidovca Zvezda vodi posle prve četvrtine. 15:19

9. minut - Nerešenp je u Morači, Zvezda sustigla prednost domaćih, Kuzmić sa linije slobodnih bacanja doveo svoj tim do prednosti 13:14.

5. minut - Pogađa trojku Dobrić, smanjuje prednost Budućnosti na 8:7

2. minut - I dalje bez poena, faul nad Dela Valeom za tri poena, tako da će imati tri slobodna bacanja.

1. minut - Zakasnio je na šut Danilo Nikolić ostaje bez poena posle prvog minuta meča.