ZVEZDA U POSLEDNJOJ DEONICI NADOKNADILA -11! Lojd i Volden vodili crveno-bele do preokreta protiv neugodne Igokee!

aba liga, 25. kolo

U finišu su domaći napravili seriju 11:0 i poveli 67:62

Crvena zvezda je posle preokreta ostvarila pobedu nad Igokeom u utakmici 25. kola ABA lige, 69:66 (19:22, 11:20, 13:7, 26:17).

Gubili su crveno-beli čak 12 razlike na poluvremenu, bilo je minus 11 i u poslednjoj deonici.

1 / 8 Foto: Starsport©

Ipak, odbrana je bila na odličnom nivou u drugom poluvremenu, a Kori Volden (ukupno 16 ponea) držao priključak za Zvezdu.

U finišu su domaći napravili seriju 11:0 i poveli 67:62. Sjajno su tad igrali Noko, Lojd (najefikasniji sa 18 poena) i Simonović koji su u neizvesnoj završnici uspeli da sačuvaju prednost i delimično se tako osvete rivalu za ubedljiv poraz u Banja Luci.

Zvezda sada ima skor 19-3, a Igokea 19-5.