BOGDANOVIĆ "UBIO" NJU ORLEANS: Srbin odigrao SAVRŠENO, nije imao milosti! (VIDEO)
Bogdan Bogdanović, Foto: Profimedia

NBA LIGA

U velikoj je formi

Objavljeno: 06:29h

Bogdan Bogdanović je u pravoj formi: Srbin je bio najbolji igrač Atlante u pobedi nad Nju Orleans Pelikansima od 126:103.

On je za 33 inuta na terenu šutirao 9-17 iz igre (6-11 trojke) i 2-2 sa linije slobodnih bacanja. Na kraju je imao 26 poena, 7 skokova i 7 asistencija, i u odsustvu Trea Janga (povreda kolena) bio je pravi lider "horde" na terenu.

Kevin Uerter je dodao 24 poena za Atlantu, koja se odlepila u 3. četvrtini, posle izjednačenog prvog poluvremena. Hoksi su u ovom delu igre dali 37 poena i ušli u 4. četvrtinu sa prednošću od 94:79. Klint Kapela je ubacio 14 poena, uz 10 skokova i čak 6 blokada.

Pelikansi su igrali bez 4 startera, uključujući i glavne zvezde tima, Zajona Vilijamsona i Brendona Ingrama, i imali su velikih problema u napadu - čak 4 i po minuta nisu ubacili koš u 3. četvrtini.

Ruki Kajra Luis je ubacio 21 poen za Nju Orleans, što mu je rekord karijere.