ZVEZDA SE KASNO PROBUDILA U MOSKVI: Prva četvrtina koštala crveno-bele, Davidovac zasenio asove domaćih! (VIDEO)

evroliga, 31. kolo

Sva dešavanja mogli ste pratiti uživo na blogu "Espresa"

Objavljeno: 21:09h

Košarkaši Crvene zvezde poraženi su na gostovanju CSKA u Moskvi u okviru 31. kola Evrolige, 87:72.

Crveno-beli su u nedelju doživeli debakl na gostovanju Budućnosti u ABA ligi, ali su u Evroligi vezali dve pobede pa su želeli istovremeno da nastave ovaj niz, ali i da se podignu posle teškog poraza u Podgorici.

CSKA je u seriji od četiri trijumfa u svim takmičenjima, a pobedom nad Zvezdom se učvrstila na drugom mestu.

Odlični Dejan Davidovac ubacio je 20 poena za Zvezdu (rekord karijere u Evroligi), Lendri Noko 12, a Lengston Hol 11 poena.

Davidovac je tako došao i do velikog jubileja - 1500 poena u dresu Zvezde!

Kod CSKA sjajni Gruzijac Toko Šengelija postigao je 16, a Denijel Heket 15 poena.

"Aremjci" sada imaju skor 20-10, a Zvezda 9-22.

U narednom kolu, 30. marta, Zvezda dočekuje Olimpiju iz Milana.

IV ČETVRTINA

40. minut - Simonović nije pogodio trojku, pa ni Hol i Noko, kraj utakmice - 87:72.

39. minut - Hol je pogodio trojku, a u sledećem napadu mu je "oteta" lopta. Klajburn je precizan za dva - 87:72.

38. minut - Noko je opet pogodio, išao je potom Lojd u kontri ali ga je Šengelija izblokirao. Novi ponei sa linije penala Džejmsa, pa onda i skok u napadu Šengeliji posle promašenog bacanja Heketa - 85:69.

KK Crvena zvezda, Lendri Noko

37. minut - Lojd je bio neprecizan u dva napada crveno-belih, između toga pogodio je Heket. Zatim Džejms ubacio dva poena sa linije penala - 80:67.

35. minut - Fojtman je prekinuo mini-seriju Zvezde. Noko se izborio za loptu i faul, pogodio jedno bacanje - 76:67.

34. minut - Davidovac je presekao dodavanje, uposlio brzo Simonovića koji je precizan za tri - 74:66.

KK Crvena zvezda, Džordan Lojd

33. minut - nije uspela kombinacija Dobrića i Kuzmića. Davidovac se vratio na parket. Noko je uhvatio dodavanje Hola - 74:63.

31. minut - trojka Klajburna, Hol je zatim pogodio za dva poena - 74:61.

III ČETVRTINA

30. minut - Antonov je promašio oba bacanja, Simonović ostao sam na liniji za tri i pogodio. Kraj treće četvrtine - 71:59.

29. minut - dvojka Klajburna na koju odgovara Hol. Onda antonov pogađa za tri i opet je plus 12 za CSKA - 68:56.

28. minut - trojka Dobrića vraća Zvezdu na jednocifren zaostatak - 63:54.

26. minut - Heket je pogodio dva bacanja, ali Davidovac je totalno u elementu - 61:51.

KK Crvena zvezda, Marko Simonović

25. minut - Džejms nije pogodio trojku, Davidovac je zgrabio loptu pa ubacio "floter". Njegov 18. poen! - 59:49.

23. minut - CSKA odgovara sa šest uzastopnih poena - 59:45.

22. minut - novi poeni Davidovca, dobra odbrna, pa faul nad Nokom. Crveno-beli su smanjili na osam - 53:45.

21. minut - Davidovac je trojkom ovorio drugo poluvreme, ali se Šengelija revanširao - 53:42.

II ČETVRTINA

20. minut - pogodak Simonovića, pa Volden odličan u odbrani. Lojd u kontri promašuje, ali Kuridža priskače i ubacuje loptu u koš. Promašio je Džejms naredni šut, ali je Erik uhvatio loptu i poentoirao za kraj poluvremena - 50:39.

19. minut - dug napad "Armejaca", ali crveno-beli su se dobro branili, sve do faula Simonovića - 48:35.

18. minut - Lojd je sada pogodio trojku iz ugla - 47:35.

16. minut sada se obrukao Fojtman i promašio zicer, na drugoj strani precizan je bio Volden i dobio faul. Konačno da Zvezda to uradi rivalu. Volden je promašio dodatno bacanje - 43:30.

15. minut - Fojtman je odgovrio trojkom. Lojd je pokušao dva puta za nekoliko sekundi, ali nije bio precizan za tri poena, napravio je faul nad Klajnurnom, a ovaj pogodio pa ubacio i dodatno - 43:26.

13. minut - vratio se Lojd u igru i iznudi o faul. Precizan je bio oba puta, a onda novi laki poeni domaćih. Davidovac je odgovorio trojkom - 37:24.

11. minut - ponovo je Vojtman ubacio tri poena posle koša uz faul. Polovičan uspeh je potom imao Klajburn - 35:19.

I ČETVRTINA

10. minut - Dobrić je pogodio daleku trojku. Vojtman je položio posle ulaza, naivan faul mu je i njemu omogućio dodatno bacanje. Kraj prve deonice - 31:19.

9. minut - ponovo je Šengelija lako poentirao i iznudio faul... Pogodio je dodatno bacanje. Hol je u igri i pogodio je sa poludistance - 26:16.

Marko Simonović

8. minut - Šengelija je pogodio uz faul, pa realizovao bacanje. Crveno-beli nisu iskoristili svoj posed, opet faul Simonovića nad Šengelijom. Ovog puta je polovično precizan. Davidovac pogađa trojku, Heket odmah uzvraća - 23:14.

7. minut - Sada odlična blokada Noka u odbrani, lopta je posle pregledanja snimka pripala domaćinu jer je ostalo još 0.6 sekundi do kraja napada. Nisu ih dobro iskoristili košarkaši CSKA, lopta je za Zvezdu, Volden promašuje trojku - 16:11.

6. minut - sjajno zakucavanje Noka na dodavanje Vodena - 16:11.

4. minut - Lojd je postigao svoje prve poene, ali Heket i Džejms vraćaju prednost domaćinu - 11:7.

3. minut - Davidovac je upisao prve poene za goste, ali Heket je potom pogodio trojku. Opet je odgovornost preuzeo Davidovac i uzvratio sa tri poena - 7:5.

2. minut - Zvezda se odbranila u prvom napadu, ali nije uspela ni sama da poentira. Slobodna bacanja za Majka Džejmsa. Iskoristio je oba - 2:0.