TRI SRBINA, TRI UTAKMICE, TRI PORAZA: Jokić, Bogdanović i Pokuševski odlični, ali nedovoljno!

NBA

Zanimljivo veče u NBA, Srbi

Nikola Jokić odigrao je još jednu maestralnu partiju, ali je Denver izgubio od Toronta 135:111.

Srpski centar je zabeležio još jedan dabl-dabl sa 20 poena i 10 skokova, a upisao je i pet asistencija za 30 minuta na parketu.

Čak 24 trojke postigli su Reptorsi, iz 48 pokušaja, a čvrstom odbranom naterali su rivala na 11 izgubljenih lopti, od kojih su četiri bile Jokićeve.

Trojica igrača domaćeg tima meč su završili sa preko 20 poena. Najefikasniji bio je Paskal Sijakam sa 27, a pratili su ga Odži Anunobi sa 23 i Norman Pauel sa 22.

Pored Jokića, 20 poena za Denver ubacio je i Džamal Marej, a Majkl Porter je dodao 19.

Nagetsi su i dalje na pozciji koja vodi direktno u plej-of, ali im je ovo drugi poraz u poslednje tri utakmice. Naredni meč igraju protiv Nju Orleansa u gostima.

Bogdan Bogdanović još jednom je zablistao, ovoga puta protiv bivšeg kluba Sakramenta, ali to nije bilo dovoljno da Atlanta noćas slavi 110:108.

Srpski as je ubacio 20 poena u hali gde je lepo dočekan, ali ipak morao je pognute glave da iz nje izađe.

Kingsi su slavili preživevši šut gostiju za produžetak. Danilo Galinari nije bio precizan, mada i da jeste, nije stigao na vreme da izbaci loptu tako da koš ne bi bio priznat.

Prethodno je Bogdanović dobro čuvao Badija Hilda, koji je na 6,2 sekunde do kraja promašio čitav koš i omogućio gostima priliku da izbegnu poraz. Na njegovu sreću, nisu uspeli.

Ovo im je bio drugi vezani poraz, pa sada sa učinkom 50 odsto (22-22) nastavljaju borbu za direktan plasman u plej-of.

Najefikasniji igrač pobedničkog tima bio je Dearon Foks sa 37 poena za 40 minuta, dok se u timu Atlante istakao trio Tre Jang 29 poena.

Oklahoma je doživela još jedan poraz, od Tandera je bolji bio Memfis 116:107.

To je ujedno bio duel dva konkurenta za odlazak u doigravanje. Presudna je bila treća deonica gde su gosti pobegli na dvocifrenu razliku i onda su rutinski priveli meč kraju. Najefikasniji u redovima Grizlija bio je Dilon Bruks sa 25 poena, pet manje je ubacio Grejson Alen, a Jonas Valančijunas uz 16 poena imao i čak 15 skokova.

Na drugoj strani, Mozes Braun je prednjačio sa 19 poena, a među dvocifrenima bio je i mladi srpski košarkaš Aleksej Pokuševski, koji je za 32 minuta ubacio 13 poena, uz pet asistencija i tri skoka.

Pokuševski je početkom treće četvrtine snažim zakucavanjem podigao saigrače sa klupe na noge, međutim, nekoliko minuta ranije našao se u obrnutoj ulozi, kada je Alen zakucao preko njega. Popularno rečeno, "stavio ga je na poster".