ZVEZDA IZGUBILA DOBIJENU UTAKMICU: Ni odličan Lojd nije pomogao crveno-belima da prekinu seriju poraza 78:76!

evroliga

Duel između Crvene zvezde i Bajerna mogli ste pratiti uživo na portalu Espreso

Košarkaši Zvezde nisu uspeli da savladaju Bajern 78:76 na svom parketu, iako su imali u drugom poluvremenu konstantno vođstvo, koje se kretalo čak i do plus 10.

Tako su nastavili crni niz i zabeležili sedmi uzastopni, a peti na svom parketu poraz.

Loše je Crvena zvezda počela meč. Nije mogla da postigne koš punih pet minuta, ali dobra stvar u tim trenucima je bila ta da Bajern, takođe nije bio efikasan, pa se to nije odrazilo na nastavak meča.

Gosti su ovaj period dobili sa plus pet 15:10.

KK Crvena zvezda

Druga četvrtina je počela u znaku crveno-belih. Zvezda je čvrstom odbranom i raznovrsnim napadima došla do preokreta.

U jednom momentu imali su momci Dejana Radonjića i plus osam, ali su na poluvreme otišli sa plus četiri 35:31.

Loše je Zvezda otvorila treću četvrtinu. Na kraju druge deonice Boldvin je dobio tehničku, pa je treću četvrtinu Zvezda počela sa slobodnim bacanjem, koje nije iskoristio Lojd, a potom crveno-beli nisu iskoristili ni napad.

Bajern je napravio seriju 5:0 i ponovo došao do prednosti 36:35. Tada se brzo trgla Zvzezda, pa je ponovo rezultatsku klackalicu prebacila na svoju stranu.

Do kraja deonice prava rapsodija ekipe Dejana Radonjića, imali su crveno-beli u jednom momentu i plus 10 51:41, ali do kraja četvrtine Bajern je smanjio razliku 57:50.

Poslednjih deset minuta crveno-beli su dobro otvorili. Bajern je pokušavao da preokrene, što je na kraju i uspeo. U poslednjih par minuta gosti iskoristili pad u igri Zvezde i tako su došli do pobede 78:76.

Kod Zvezde standardno najefikasniji je bio Džordan Lojd sa 26 poena, šest skokova i dve asistencije.

Kori Volden je dodao 15, Ognjen Dobrić 13, uz šest skokova, dok je Jagodić-Kuridža ubacio sedam poena.

Sa druge strane najzaslužniji za pobedu gostiju bio je Vladimir Lučić, koji se u poslednjoj četvrtini probudio i pogodio neke veoma važne šuteve i meč završio sa 10 poena.

Od njegovih saigrača najbolji je bio Vejd Boldvin, sa 27 poena.

Kraj utakmice

IV Četvrtina

40. minut - Zvezda je još jednu dobijenu utakmicu uspela da izgubi u neizvesnoj završnici. Od poluvremena su imali crveno-beli konstatnu prednost koja je rasla čak i do plus 10, ali u poslednjih par minuta gosti iskoristili pad u igri Zvezde i uspeli da preokrenu i tako dođu do pobede 78:76.

39. minut - Uspeo je Bajern da stigne do preokreta, ali je Lojd još jednom fantastičan, pa u poslednjim sekundama do isteka napada pogađa trojku i vraća vođstvo Zvezdi 71:70

37. minut - Lučić trojkom vratio Nemce u igru 68:66

34. minut - Bajern se vraća u igru, topi prednost Zvezde na samo minus tri 62:59.

32. minut - Odličan početak poslednje deonice crveno-belih, i dalje drže prednost 62:54.

III Četvrtina

30. minut - Crveno-beli će u poslednjih deset minuta ući sa plus sedam 57:50.

28. minut - Rapsodija Crvene zvezde! Uz genijalnu rolu Lojda crveno-beli dolaze prvi put do dvocifrene razlike 51:41.

25. minut - Zvezda je ponovo stabilizovala odbranu, a i napad je krenuo, dobra rola Voldena, Lojda i Simonovića za ponovno vođstvo 43:36

23. minut - Bajern je otvorio treći period sa serijom 5:0 i ponovo došao do vođstva 36:35

21. minut - Na kraju druge deonice Boldvin je dobio tehničku, pa je treću četvrtinu Zvezda počela sa slobodnim bacanjem, koje nije iskoristio Lojd, a potom crveno-beli nisu iskoristili ni napad.

Poluvreme

II Četvrtina

20. minut - Lojd se razgoropadio, sa 15 poena drži svoju ekipu u vođstvu 35:31.

19. minut - Lučić je promašio trojku, a onda i Volden je postigao poene sa linije slobodnih bacanja, 33:27.

17. minut - Zvezda je uspela da napravi seriju i dobrom igrom u tranziciji stigne do vođstva, Bajern je odgovorio, pa je Dejan Radonjić zatražio tajm aut 27:24.

14. minut - Dobrić poenima van linije 6.25 donosi vođstvo Zvezdi 20:17.

13. minut - Dobra odbrana Zvezde, koriste se dobro izgrađeni napadi, pa crveno-beli stižu do izjednačenja 17:17

I Četvrtina

10. minut - Mali broj poena sa obe strane, jaka odbrana, ali nema ideje u napadu, ipak gosti sa prednošću završavaju prvu deonicu 15:10.

8. minut - Lojd poneima drži priključak, ali Bajern i dalje vodi 10:7.

6. minut - Prvi poeni Zvezde preko Lojda, Rejnolds ponovo vraća plus četiri, ali Lazić precizan sa druge strane 6:4.

5. minut - Zvezda još nije postigla nijedan poen, neće ih šut, Bajern čvrst u odbrani, ali slab u napadu, 4:0.

3. minut - Za prva tri minuta samo jedan koš i to za Bajern. Obe ekipe čvrsto igraju odbranu.