DONČIĆ PROMAŠIO PRODUŽETAK I REKORD! Bjelica solidan u porazu Kingsa, Baksima ni MVP nije mogao pomoći (Video)

NBA LIGA

Zanimljivo NBA veče

Dalas Maveriksi poraženi su kod kuće od Portland Trejlblejzersa sa 121:118.

Luka Dončić je bio ponovo najefikasniji u svojoj ekipi sa 44 poena, a pratio ga je Porzingis sa 18.

Dončić je u poslednjim sekundama imao šansu da uvede svoju ekipu u produžetak i tako popravi svoj rekor od 46 poena u najjačoj košarkaškoj ligi.

Dalas je bio u konstantnom zaostatku, ali Maveriksi su uspeli da se potpuno vrate u meč i na kraju imaju šansu za produžetak, ali na kraju portland je zasluženo slavio.

U pobedničkoj ekipi Demijen Lilard je sa 34 poena i 11 asistencija bio najefikasniji, a pratio ga je sa 17 Trent.

Memfis je pobedio Kingse u Sakramentu sa ubedljivih 124:110.

Nemanja Bjelica je opet dobio solidnu minutažu u redovima tima iz Kalifornije. Ubacio je devet poena, imao četiri skoka i tri assitencije, za nešto više od 26 minuta na parketu.

U pobedničkom timu blistao je litvanski centar Jonas Valančijunas sa 25 poena, dok je u poraženom timu Foks ubacio 23.

Košarkaši Oklahome iznenadili su na svom terenu Milvoki Bakse sa 114:109.

Gostima nije bila od pomoći ni nova sjajna partija Janisa Adetokumba, koji je imao tripl-dabl.

Grk je ubacio 24 poena, te imao 17 skokova i 10 asistencija.

Kod domaćina Džekson je ubacio 22, a pratili su ga Horford sa 20 poena, Dort sa 18 i Bizli sa 17.

Košarkaši Nju Orleans Pelikansa poraženi su na gostovanju kod Detroit Pistonsa rezultatom 123:112.

Pelikansi su bili ti koji su imali vođstvo na startu, čak i +13 u jednom trenutku.

Ipak, u drugoj četvrtini Pistonsi preuzimaju vođstvo, koje nisu ispuštali do samog kraja.

Košarkaši Minesote napravili su iznenađenje pobedom u Torontu rezultatom 116:112.

Minesota je ključnu razliku napravila krajem treće, odnosno početkom četvrte četvrtine.

Doduše, Toronto je uspeo da se vrati, ali u finišu nisu stigli do potpunog preokreta.

Košarkaši San Antonija savladali su na gostovanju Šarlot sa 122:110.

Oni su nakon zaostatka stigli to trijumfa.

Prvo su u drugoj četvrtini nadoknadili dvocifren minus, u trećoj su ponovo ispustili prednost, da bi je u poslednjem kvartalu opet stekli, ne ispuštavši je do kraja utakmice.

NBA, rezultati:

Hornets – Spars 110:122 Pistons – Pelikans 123:112 Reptors – Timbervulfs 112:116 Maveriks – Trejlblejzers 118:121 Tander – Baks 114:109 Sans – Medžik 109:90 Nagets – Lejkers 122:105 Klipers – Kavalirs 128:111 Kings – Grizlis 110:124