VAŽNO JE ZVATI SE NIKOLA: Vučević rekordom karijere iščupao rogove Bulsima! Novi poraz Bruklina, drama u Indijani!

NBA

Zanimljiva noć u NBA u kojoj nije bilo srpskih košarkaša na parketu

Objavljeno: 09:17h

Centri sa Balkana dominiraju ove sezone u NBA, a kada ne igra Nikola Jokić onda blista Nikola Vučević iz Orlanda.

Medžik je prekinuo dugi niz poraza upravo na krilima crnogorskog reprezentativca koji je ostvario rekord karijere sa 43 ubačena poena protiv Čikaga i vodio svoj tim do pobede 123:119.

Uz sve to je sakupio i 19 skokova i podelio 4 asistencije. Podrška mu je bio Furnije sa 20 poena, dok se na drugoj strani istakao Zek Levin sa 26 poena i 8 asistencija.

A moćni Bruklin je opet poražen, ovog puta od Toronta 123:117.

Netsima je itekako nedostajalo da Kevin Durent ima punu minutažu. On je igrao limitiranih 17 minuta zbog toga što se saznalo da je imao kontakt sa osobom zaraženom koronavirusom.

Briljirao je u redovima Reptorsa Paskal Sijakam sa 33 poena, 11 skokova i 6 asistencija, a pratio ga je Kajl Lauri sa 30 poena. Kod Bruklina je opet najefikasniji bio Džo Heris sa 19 poena.

Drama je viđena u duelu Nju Orleansa i Indijane i na kraju pripala Pelikansima 114:113.

Gosti su vodili čak 18 razlike u trećoj četvrtini, ali onda je u poslednjoj deonici usledila velika serija domaćina predvođenog Džastinom Holidejom koji je pogodio 7 trojki i ušlo se u neizvesnu završnicu.

Fenomenalan je bio Lonzo Bol koji je uz 4 trojke u poslednjoj četvrtini odigrao i ključnu odbranu u poslednjim sekundama nad centrom Majlsom Tarnerom čiji je šut za pobedu završio na obruču.

Najstariji od braće Bol je završio meč sa 20 poena i 9 skokova dok je najefikasniji u njegovoj ekipi bio Ingram sa 30 poena, a Zajon Vilijamson je postigao 18.

U redovima poraženog tima se istakao pomenuti Holidej sa 22 poena.