CRNOGORSKI DERBI PRIPAO BUDUĆNOSTI ZA PERFEKTAN SKOR: Igokea pustila Zadar da joj ubaci samo 16 poena za poluvreme!

ABA liga, 10. kolo

Podgoričani su i dalje jedini tim bez poraza u regionalnom takmičenju

Objavljeno: 21:32h

Košarkaši Budućnosti su kao domaćini pobedili Mornar 81:74, u desetom kolu regionalne ABA lige.

Najefikasniji kod Podgoričana su bili Džastin Kobs sa 19 i Vili Rid sa 18 poena.

Kod Mornara bolji od ostalih je bio Džejkob Pulen sa 17 poena.

Budućnost je u sedam mečeva zabeležila svih sedam pobeda, dok je Mornar upisao sedam pobeda i dva poraza.

U drugom meču dana košarkaši Igokee su kao domaćini pobedili Zadar 72:48, u desetom kolu regionalne ABA lige.

Interesantno je da je na poluvremenu bilo samo 33:32 za ekipu iz Laktaša, ali onda u drugih 20 minuta su primili ukupno 16 poena, odnosno, po 8 u obe četvrtine.

Najefikasniji kod Igokee su bili Entoni Klemons sa 14, Marko Jošilo sa 13 i Nikola Jovanović sa 12 poena, dok je kod Zadra bolji od ostalih bio Činanu Onuaku sa 20 ubačenih koševa.

Igokea je upisala sedam pobeda i dva poraza, dok Zadar ima skor od jedne pobede i šest poraza.

ABA liga, 10. kolo:

Petak

Split - Krka 78:80

Subota

FMP - Crvena zvezda 75:111 Partizan - Mega 79:77

Nedelja

Borac - Primorska 20:0 (službeni rezultat) Igokea - Zadar 72:48 Budućnost - Mornar 81:74 Cedevita Olimpija - Cibona 21.00