REPTORSIMA PRESEO BOŽIĆ: Seltiksi srušili Toronto u gostima!
Košarkaši Bostona su srušili Toronto u gostima, Foto: AP

nba liga

U prvom meču Božićnog programa NBA lige Boston je kao gost pobedio Toronto 118:102.

Bio je to prvi trijumf Seltiksa posle sedam uzastopnih poraza na gostovanju Reptorsima.

Seltiksi su igrali odličnu odbranu u ovom meču, a čestim rotacijama nisu dozvolili opuštanje, te su uspeli da prekinu negativan niz od sedam poraza na gostovanju Reptorsima.

Odmah nakon prve deonice gosti su došli do dvocifrene prednosti koju su uspeli da održe i u nastavku meča uprkos naletima domaćina, te su svaku nedoumicu po pitanju pobednika rešili već u trećoj četvrtini.

Seltikse je predvodio sjajni Džejlen Braun sa 30 poena, a odličan je bio i Kemba Voker sa 22.

Kod domaćina daleko najbolji su bili Fred Vanvlet sa 27 i Kris Bučer sa 24.

Boston se sa skorom 21-7 učvrstio na drugom mestu Istoka, dok Toronto sa Indijanom deli peto mesto sa učinkom 21-10.