ZVEZDA DOBILA STOTKU U MOSKVI: Izdržala 20 minuta, pa je CSKA demolirao!
Košarkaši Crvene zvezde, Foto: Starsport©

evroliga, 14. kolo

Sva dešavanja sa ovog meča mogli ste da pratite uz "lajv-blog"

Košarkaši Crvene zvezde poraženi su u 14. kolu Evrolige od CSKA u Moskvi rezultatom 100:74.

Ovo je izabranicima Dragana Šakote deveti poraz u najjačem evropskom takmičenju, dok je ruski klub zabeležio deveti trijumf.

Crveno-beli su dobro parirali ruskom gigantu u prvom poluvremenu i imali pristojan zaostatak zahvaljujući raspoloženom Davidovacu koji je u prvom delu postigao 12 poena i činilo se da srpski šampion može do podviga u Moskvi.

Ali, nije se moglo protiv veoma raspoloženih Bolonboja i Džejmsa koji su u trećoj četvrtini uspeli naprave veliku razliku za svoj tim. Treba pomenuti da je Zvezda na polovini treće deonice imala prednost od 55:54 posle trojke Simanića, ali od tog trenutka je CSKA krenuo da igra onako kako ume i za vrlo kratko vreme došao na ogromnih +14.

Džejms i Bolonboj su bili kreatori velike serije domaćina, da bi početkom poslednje deonice CSKA imao i velikih +16 i tu je sve već bilo jasno. Do kraja je CSKA samo povećavao prednost nad indisponiranom Zvezdom i zasluženo trijumfovao.

U pobedničkom taboru najefikasniji su bili upravo Džejms sa 29 i Bolonboj sa 17poena, dok su u timu Zvezde najraspoloženiji bili su Beron sa 14 i Davidovac sa 17.

Crveno-beli naredni meč igraju već u petak u Beogradu protiv Olimpijakosa, a CSKA ide na noge Fenerbahčeu.

Sva dešavanja sa ovog meča mogli ste da pratite uz "lajv-blog".

KRAJ MEČA: CSKA - C. ZVEZDA 100:74

39. minut - Svi u hali čekaju da se završi ovaj meč. Ostalo je još minut i po do kraja utakmice, CSKA vodi sa 98:71.

36. minut - Neverovatno da su crveno-beli za samo deset minuta uspeli da sebi naprave minus od čak 27 poena. Smeši se katastrofa u Moskvi - 94:67.

34. minut - Na šest minuta do kraja, CSKA ima prednost od 85:65, a Dragan Šakota je dobio drugu tehničku i ponovo će Andrija Gavrilović morati da vodi ekipu.

32. minut - Ovde je pitanje pobednika verovatno rešeno, pošto CSKA ima velikih +16.

III ČETVRTINA: CSKA - C. ZVEZDA 76:62

30. minut - Simanić pravi faul nad Voroncevičem koji je uputio šut za tri poena. Ruski tim nakon njegova dva pogođena slobodna bacanja ima najveću prednost na meču od 74:62.

29. minut - Nekoliko brzih napada Zvezde se nisu dobro završili. Džejms ponovo pogađa i to uz faul. CSKA vodi 69:60.

27. minut - Ipak, Džejms uzima sve u svoje ruke i svojim 26. poenom donosi CSKA ponovo +8.

25. minut - Simanić postiže trojku i Zvezda vodi 54:55 u Moskvi.

22. minut - Vraća se Zvezda u meč. Posle Beronove trojke, crveno-beli su ponovo u igri.

II ČETVRTINA: CSKA - C. ZVEZDA 52:44

19. minut - Džejms je već postigao 19 poena i ubedljivo je najefikasniji košarkaš na utakmici. CSKA na minut do kraja ima prednost od 49:38.

18. minut - Pogodio je i Gist preko ruke i ponovo vratio Zvezdu na pristojni zaostatak od -5.

17. minut - Prekida Davidovac seriju CSKA. Druga njegova trojka na meču i ukupno deveti poen večeras.

16. minut - Serija domaćina od 7:0 i prva dvocifrena prednost za CSKA u meču. Ruski tim vodi sa 41:30 protiv Crvene zvezde.

15. minut - Prvi poeni za Gista uz dosta sreće, zatim je i Davidovac izveo dobar potez i uz zvuk sirene poentirao za 34:30 na polovini druge četvrtine.

13. minut - Andrej Voroncevič trojkom povećava prednost CSKA na +6.

11. minut - Majkl Odžo oba puta siguran sa linije slobodnih bacanja i smanjuje na 26:23.

I ČETVRTINA: CSKA - C. ZVEZDA 26:21

10. minut - Strelniets poentira na isteku prve deonice i donosi vođstvo svom timu od 26:21 na kraju četvrtine.

8. minut - Rasplamsala se borba u Moskvi. Dosta poena je već postignuto, ali CSKA ima prednost od 21:16 nakon trojke Kurbanova koji je ostao sam na čelu linije za tri poena.

7. minut - Džejmsovih 10 poena za nepunih sedam minuta igre, ali Beron trojkom uzvraća na trojku.

5. minut - Dobro je Crvena zvezda otvorila meč. Filip Čović se istakao sa dve asistencije i trojkom, dok je Kuzmić već upisao 6 poena na startu susreta i trenutno ekipa iz Beograda vodi sa 11:10.

3. minut - Majk Džejms je veoma raspoložen ušao u meč i sa 5 brzih poena nagoveštava da ovo može biti njegovo veče.