RAŠON TOMAS ZAKUCAO LOKOMOTIVU: Grotlo Pionira pojelo ruski tim, Partizan gazi ka Top 16!
Rašon Tomas je predvodio Partizan do pobede, Foto: Starsport©

evrokup, 4. kolo

Sva dešavanja sa večerašnjeg meča ste pratili uz "lajv-blog" na Espresu

Objavljeno: 23:12h

Partizan je sačuvao nepobedivost u Evrokupu! Pala je Lokomotiva Kubanj u paklenoj atmosferi Pionira 80:71.

Crno-beli tako ostaju usamljeni na čelu tabele, jedini sa sve četiri pobede. Veliki je ovo korak ka plasmanu u Top 16 fazu.

Nimalo nije bila laka pobeda za crno-bele, ali se nije ni očekivala jer je sa druge strane bio tim sastavljen od prekaljenih asova sa NBA i evroligaškim iskustvom.

Odličnu odbranu su igrali izabranici Trinkijerija u prvom poluvremenu, ona im je donela u jednom trenutku i velikih +12, ali ih nije služio nimalo šut za tri poena (samo 2 pogođene trojke u prvih 20 minuta), inače bi prednost bila i veća.

U trećoj četvrtini je usledio veliki pad, pre svega u napadu, gde su nestala dobra rešenja, gosti su polako topili prednost Partizana i na kraju uspeli potpuno da preokrenu rezultatski meč.

I onda je usledilo buđenje u poslednjih deset minuta, gde je Rašon Tomas preuzeo stvar u svoje ruke, posebno kada se ušlo u egal završnicu.

Postigao je čak 14 poena u drugom poluvremenu, od čega su ključni bila ona četiri u poslednje tri minuta, mada se ne smeju izostaviti ni odlične role Pejdža i Mozlija u tom finišu.

Na kraju, je Mozli stavio tačku minut pre kraja.

Tomas je bio najefikasniji igrač Partizana sa 16 poena, a dvocifreni su još bili Mozli sa 11 i Zagorac i Jaramaz sa po 10.

Statistika Partizana
Statistika Partizanafoto: Printscreen/eurocupbasketball.com

U ekipi Lokomotive Sem Deker je postigao 17, kao i Kamings, dok je Vilijams dodao 15.

Statistika Lokomotive
Statistika Lokomotivefoto: Printscreen/eurocupbasketball.com

Naredni meč crno-beli igraju u gostima protiv Limoža.

Sva dešavanja sa večerašnjeg meča ste pratili uz "lajv-blog".

40. minut - KRAJ! Partizan pobedio 80:71.

39. minut - RAŠOOOON TOMAAAAS! Alej-up za Amerikanca, Pionir je eksplodirao. Partizan na +9, 80:71.

39. minut - Kakvih tridesetak sekundi Markusa Pejdža sada kada je najvažnije. Najpre pogodak u napadu, pa ukradena lopta i asistencija za zakucavanje Rašona Tomasa. Partizan vodi 78:71.

38. minut - Propustio je sada Zagorac da donese pet poena prednosti i to je kaznio na drugoj strani Vilijams, pa je rezultat 72:71 za Partizan.

35. minut - Uzima sada stvar u svoje ruke Kamings iz Lokomotive i sa četiri slobodna bacanja smanjuje na 70:67.

34. minut - Nastavlja Tomas sa svojim poenima, pridružio mu se i Mozli. Partizan stiže do 70:63.

32. minut - Razigrao se sada konačno i Rašon Tomas. Najpre koš uz faul, pa potom još dva slobodna bacanja i Partizan se odlepljuje na 66:61.

31. minut - Trojkom Jaramaz vraća prednost Partizanu 62:60.

III ČETVRTINA

30. minut - Gotova je treća četvrtina koju je osim samog finiša, Partizan odigrao očajno. Lokomotiva ne samo da se vratila, nego je i u prednosti 58:57.

28. minut - Konačno trojka za Partizan i to onda kada je bila potrebna. Pogodak Markusa Pejdža za seriju 5:0. Partizan - Lokomotiva 55:56.

27. minut - Nestala je ona čelična odbrana Partizana iz prvog poluvremena, Sem Deker sada maltene radi šta hoće. Lokomotiva ima najubedljiviju prednost od početka meča 56:50.

25. minut - Preokrenula je Lokomotiva preko Vilijamsa i Sema Dekera, pa ima tek drugi put vođstvo na meču 48:47. Trinkijeri je morao da zatraži tajmaut.

24. minut - Konačno Partizan postiže lake poene posle kontre Mozlija za 47:43.

23. minut - Slab početak Partizana u napadu, crno-beli izuzetni loši u šutu za tri poena, pogodili su do sada samo 2 trojke iz 18 pokušaja. Uzaludni su ofanzivni skokovi Mozlija. Partizan vodi 43:39.

1 / 9 Foto: Starsport©

II ČETVRTINA

20. minut - Odlično prvo poluvreme Partizana. Izuzetna timska odbrana je donela i rezultate u napadu. Mogla je prednost da bude i ubedljivija da nije bilo dekoncentracije u poslednjih dva minuta. Partizan - Lokomotiva 41:35

19. minut - Rade Zagorac postiže sada važnu dvojku sa poludistance posle serije poena Lokomotive. Partizan vodi 41:34.

18. minut - Kako su sada Mozli i Tomas digli Grobare i izazvali ekstazu u hali sa dve rampe u 2 sekunde nad Dekerom. Partizan vodi 39:31.

16. minut - Timska odbrana Partizana raspaljuje navijače, a na drugoj strani stižu poeni preko Jankovića i Birčevića. Opet trener Lokomotive posle manje od dva minuta traži tajmaut. Partizan vodi 35:23.

14. minut - Partizan stiže do dvocifrene prednosti. Birčević pogađa trojku za +10, a Luka Banki zove tajmaut na 31:21.

1 / 4 Foto: Starsport©

13. minut - Sjajnu odbranu igraju crno-beli, baš onako kako voli njihov trener Trinkijeri, a Lokomotiva je bez koša iz igre u ovoj četvrtini. Na drugoj strani,. Jaramaz ide do samog kraja za 28:21.

11. minut - Birčević deluje izuzetno raspoloženo. Novi njegovi poeni za 26:19.

I ČETVRTINA

10. minut - Izuzetna rola Mozlija pod oba koša, u napadu je doneo ofanzivni skok i potom poene sa slobodnih bacanja, a u odbrani sjajna blokada. Uz njega i poene sa penala Pejnersa i Birčevića, crno-beli stižu do najveće prednosti do sada 24:18.

1 / 5 Foto: Starsport©

9. minut - U poslednjim sekundama napada Vil Kamings prolazi do samog koša i poentira za 19:18 za Partizan.

7. minut - I Pejžd lepim prodorom se predstavlja publici u Pioniru. Partizan vodi 16:13.

5. minut - Sada serija poena na obe strane, oba tima pokušavaju da igraju brzo. Jaramaz je pogodio trojku za 10:5 što je raspalilo navijače. Potom su rešili da se malo zakucavanjima razračunaju Zagorac i Sem Deker.

Partizan - Lokomotiva 12:9.

Nikola Janković
Nikola Jankovićfoto: Starsport©

2. minut - Vidi se da će biti tvrda utakmica. Gosti su meč otvorili trojkom, ali na drugoj strani je poentirao uz faul Nikola Janković za 3:3.

20.00 - Počela je utakmica, a vi pročitajte ispod i sve vesti o dešanjima pre početka meča.